| saҎia a întrebat:

Cum as putea sa ma comport cu colegii ca sa fie totul bine? dau funda celui mai corect raspuns!

Răspuns Câştigător
| Pisicanazdravana a răspuns:

Trebuie sa ii ajuti, sa nu te certi des si totul va fi ok!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poarta-te normal si cine vrea sa aiba probleme ii arati putina cruzime cand pleci acasa sau raportezi incidentul la director/diriginte.

| Dina a răspuns:

1)Fii indiferent la vorbele adresate catre tine(nu au valoare);
2)Nu te implica in alte probleme de-a colegilor;
3)Nu ii vorbi pe la spate;
4)Nu ii jigni, lasa-i sa te jigneasca ei, oricum n-are valoare si esti indiferent(asta reactioneaza asupra lor);
5)Ajuta-i unde crezi ca trebuie, unde poti si cind este nevoie;
6)Comunica cu ei deschis si fara ura;
7)Evita certurile, nu duce la bine(mai bine fii tacut, si cum am mai zis:indiferent);
8)Nu-i judeca pe altii, judeca-te pe tine;
9)Fii independent si responsabil absolut de tot;
10)Fii mai vesel;
11)Fii mai optimist;
12)Incearca sa gasesti limba prieteniei;
13)Nu-ti dezamagi prietenii;
14)Nu trada pe nimeni;
15)La o despartire cu un prieten nu-i raspindi toate secretele,lasa s-o faca el, sa regrete, si sa te vreie inapoi dar asta fiind prea tirziu;
16)Nu spune unui om care nu e de incredere ce simti, ce vrei, ce ai;
17)Realizeaza care-ti sunt oameni adevarat cu incredere;
18)Nu-ti raspindi problemele;
19)Taci,si faci...;
20)Nu fi laudaros.

| Dina a răspuns:

Daca esti fata imi cer scuze, pentru ca am pus totul la genul masculin(nu mi-am dat seama)

| Stefanistaaa a răspuns:

Cel mai bine e sa ai tupeu ca altfel esti luat de prost! Fii tu in centrul atentiei si atunci toti vor sta pe langa tine.

| dya333 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa fii foarte buna cu ei si sa le arati ca se pot baza p tine oricand.

| kissbaby a răspuns:

Buna! Pai...ai putea incerca sa fii amabila cu totii, sa nu faci diferent intre prieteni, sa nu te certi de fata cu ei, sa glumesti impreuna cu ei, ai putea propune s-a jucat cateva jocuri,, de genul:Invarte sticla!, vorbeste cu ei despre diferite subiecte, si incearcasa nu ai fite! Nimanui nu-i plac oamenii cu fite!
Sper ca te-am ajutat! Fundaa?

| SnowWhite1 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi tu insati pentru ca, daca ei te vor cunoaste altfel, se vor obisnui cu tine asa si tu va trebui sa pretinzi ca esti altfel.Fi vesela,glumeste,ajuta'i si nu barfi. Poti, de exemplu, sa le faci complimente gen ''ce frumos te'ai imbracat astazi'' dar tine minte, fara sa te prefaci doar daca chiar iti place.Si mai poti organiza iesiri in oras,proiecte, dansuri, orice amuzant.Sigur te vor indragi!
Bafta>big grin

| waiting4the1 a răspuns:

Sa fi tu insutiwinking

| saҎia explică:

Multumesc tuturor!