| CDGW a întrebat:

Cum as putea sa ma motivez ca sa invat

2 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Pariu ca nu poti? cat vrei.
Eu iti recomand sa nu inveti da ai auzit bine. oricum nu o faci (daca asa ai zis te cred pe cuvant) in afara de stat pe facebook ce iti place sa faci? mda. Eu zic asa ia o carte de la biblioteca si citeste orice iti place citeste cat mai mult orice... acolo gasesti raspunsul

vii acasa iti faci treaba si la ora 16.00 fix sa zic te pui si citesti/ inveti 45 de minute 15 pauza pe urma inca 45, 15 pauza si tot asa.

Motivatia : Ai dreptate nu-ti foloseste la nimic sa inveti daca mereu vrei sa ti se spuna ce sa faci, cum sa faci si cand sa faci.

| ElenaSA a răspuns:

Iti faci un program de lucru si te tii strict de el. Pe masura de inveti vor aparea si efecte pozitive: note mari, lauda, placerea de a invata, care te vor motiva sa mergi mai departe cu invatatul.