| EduardPaul94 a întrebat:

Cum as putea sa scap de starea asta de melancolie care o am acum? ma gandesc la tot felul de intrebari stupide si ma doare asa capul! sfaturi va rog urgent.

Răspuns Câştigător
| CompleteAndUtter a răspuns:

Pai, ocupa-ti timpul. Daca stai degeaba, bineinteles ca te cuprinde acea stare, care nu e prea benefica. Citeste ceva, sau asculta muzica, sau uita-te la TV, sunt n variante. Oricum, ocupa-te de orice te distrage. Poate ai aceasta stare si din lipsa de comunicare. Distreaza-te, iesi cu prietenii si sigur iti va trece. Daca vei continua asa, risti sa te imbolnavesti. Sper ca am fost de folos :S. Bafta! happy

5 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Buna
Fa-ti o cafea tare si iesi din casa. Cheama si un prieten ca sa nu fii singur. Mergeti la o plimbare, sau urmariti un film impreunahappy

| Anna_9116 a răspuns:

Vorbeste cu un prieten care te face sa razilove struck laughing
si in nici un caz sa NU asculti rock, ca o sa ai o stare si mai si [proprie experienta] skull
asculta melodii veselelove struck si fa orice iti plke tielove struck

| PuStOaIcA97 a răspuns:

Eu de obicei cand patesc asta am nevoie sa vorbesc cu cineva care ma intelege cineva care sa-ti dea sfaturi o persoana apropiata, de tine sau cand nu gasesc pe nimeni ascult muzicaa si dupa un timp imi trece happy

| arodoeht96 a răspuns:

Incearca sa iesi din casa, fa o plimbare cu prietenii prin parca sau pur si simplu incearca sa te distrezi, adica fa ceva ce iti distrage atentia de la lucrurile care te framanta...winking

| TheStreetBoy a răspuns:

Incearca sa gandesti pozitiv, sa faci un sport, sa iesi cu prietenii in oras, sa te distrezi, sa asculti muzica si vei scapa de starea asta de melancolie... si nu te mai gandi la toate prostiile(viata e chiar frumoasa daca stii s-o traiesti) cyuswinking