| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa scap de urmele lasate de acnee de pe fata? (e vorba de urmele lasate in urma uscarii cosurilor, nu de acele "cratere" pe care le au unii)

4 răspunsuri:
| smy a răspuns:

Poti incerca cu creme ce contin colagen, dar sa stii ca acele urme apar doar daca acneele sunt inlaturate fortat si nu sunt lasate sa se usuce si sa cada de la sine deoarece factorul coagulant din sange numit fibrinogen functioneaza ca un liant pe piele ajutand rana sa nu mai sangereze si cu timpul sa se vindece!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trec de la sine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca Crema antiacneica cu extract de brusture de la Elmiplant. Costa pana in 10 ron. Succes.

| Pauleboy a răspuns:

Eu zic ca timpul le sterge...
Incearca ceai de musetel, suc de portocale ( te dai cu el pe fata), sau tinctura de propolis (nu o pui in ceai, ci pe o vata si te dai doar pe urme, pe toata faca nu, ca arde)