| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa uit de fosta? Am avut o relatie de lunga durata si vreau sa uit de ea ca ma distrug singur daca o continui tot asa.

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

E fosta cu un motiv. De ce sa stai atat de trist si distrus cum zici tu, cand poate o viitoare te asteapta si tu esti prea ocupat plangandu-ti de mila!
Ea ce face, plange dupa tine sau isi traieste viata!?
Fii si tu mai egoist si invata sa te pui in primul rand pe tine in prim plan si ai sa vezi ca fosta nu e chiar asa importanta.
E un pasaj din viata ta, o lectie, insa nu stai sa retraiesti trecutul.winking

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauti o viitoare.

| Andreeush a răspuns:

E greu să uiți pe cineva dar cu voință poți.
Gândește-te că nu mai poți să privești în urmă, trebuie să îți vezi de viața ta.
Renunță la tot ce îți amintește de ea, mai ales dacă ai poze cu ea.
Timpul vindecă rănile.

| hidemyglock a răspuns (pentru Andreeush):

Dap, si mersi de sfat, sper sa imi fie de folos acum cat si pe viitor, momentan am 15 ani, si vorba aia, iubirea trece prin stomac, da' na, imi doresc sa nu mai sufar din cauza "fetelor" acum cat si pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce s-o uiti? De ce sa crezi ca ai o problema daca esti ‘distrus’ din cauza asta si trebuie sa fi altcumva? Si mai ales de ce te impotrivesti?
Tine-o minte, simte ce simti pânã in mãduva oaselor, accepta ca esti "distrus".
Timpul le rezolva pe toate.

| hidemyglock a răspuns (pentru anonim_4396):

Da!, ai dreptate si aici, dar na, totusi, toata situatia incepuse ca ea a dat ss uri cu conv, si l-a pus pe fostul su sa imi dea mie mesaje, cand eu eram despartit de ea, si atunci a inceput totu, m-am certat cu ala, apoi cu ea, si ea plecase, si acum o am pe cap, si incerc sa o uit.

| powerslidelambo a răspuns:

Am aceiasi problema, e foarte greu dar incerc sa vad adevarul