| Edy_9245 a întrebat:

Cum as putea slabi sa am un abodomen plat? Am 45 kg si 13 ani as vrea niste exercitii sau un regim alimentar sanatos. Funda

Răspuns Câştigător
| Andreeaa19 a răspuns:

Pai,cam 5 kg daca slabesti vei arata foarte bine, si vei avea un abdomen plat. In primul rand trebuie neaparat sa faci abdomene, asa am slabit si eu... Faceam la inceput cate 20 /30 de abdomene dimineata si seara, iar apoi am ajuns intr'un final sa fac cate 300 dimineata si 300 seara, ajuta foarte mult abdomenul. Pasul 2. Bei muuuult APA! Pasul 3. NU TE INFOMETEZI! Pasul 4. Mananci regulat 3 mese pe zi,putin, nu pana te saturihappy, iei gustari dupa fiecare dintre cele trei mese (un mar, un iaurt cu fructe/simplu, o portocala etc.happy ) Pasul 5. Nu mananci dupa 19:00. Eu intr' o luna am slabit 11 kg,chiar functioneaza, nu e un regim sau vreo dieta stricta, e fix inventia mea, dar mergehappy! Aaa, si inca ceva. Evita painea, in rest pofta mare la orice!

Bafta!:*
P.S: sa ma anunti daca functioneaza si la tine!

| doinitsaandronic a răspuns (pentru Andreeaa19):

De unde sa stii cate kg sa slabeasca daca nu stii ce inaltime are?

2 răspunsuri:
| doinitsaandronic a răspuns:

In primul rand esti prea mica ca sa incepi sa slabesti si vorbesc serios. Prietena mea apoximativ pe la varsta ta a inceput sa tina dieta si numai stiu ce. A tinut toata vara, manca putin si cat timp noi ne-am inaltat vara am devenit mai inalti ea a ramas asa. A trecut ceva timp si ea marturiseste ca a facut o greseala. S-a ingrasat la loc ca e normal dar de inaltat nu as inaltat. Asa e varsta. Dietele sa incepi la 16-17 ani. Pentru ce asa sacrificii?