| IonutPetre12 a întrebat:

Cum as putea sa strang mai repede bani? Sunt la liceu. Vreau sa strang 10.000 lei pana la sf anului.Momentan pana in iunie ar trebui sa am jumatate din suma.Dar restul nu stiu cum sa-i fac

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci asta vine cam o mie / lună. Trage-ți un job, aia e soluția și o știai și tu

| aimullah123 a răspuns:

O solutie ar putea fi un imprumut la banca insa trebuie sa te asiguri ca poti plati rata. Sub nicio forma nu imprumuta bani de la camatari. A si vezi ca pentru unele imprumuturi ti se poate cere o dobanda mare, cum ar fi la provident. Mai bine iei de la BCR sau BRD sau alte banci care au o dobanda mica.
Dar vezi ca nu il poti face pe numele tau. Nu o sa iti dea nimeni un credit daca nu ai un job sau daca nu ai o anumita vechime la ultimul job. In fine, sunt mai multe conditii

| Bariel a răspuns:

Poti sa ti cauti un job part time. Daca sc e mai stricta si nu iti permiti sa te angajezi poti invata web development, nu e foarte greu si se plateste ok.Iti cauti clienti si faci anumite proiecte pentru ei lucrand de acasa la ce ora vrei tu