| SunshineSunrise a întrebat:

Cum blestemi o persoana care ti-a făcut rău să pățească la fel? Sunt curioasa nu vreau sa încerc nimic dar ma pasionează chestiile astea paranormale

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

N-ai cum dacă nu stăpânești foarte bine tehnica de manipulare a energiilor.Desigur, pentru asta trebuie să fi suficient de evoluat spiritual, ca sa poți face asta.Nu e suficient să cunoști cum se face, e obligatoriu să fi și suficient de puternic încât sa respingi un atac energetic.
Asta nu se face citind pe net, ci se face în timp, prin tehnici de meditație și întărirea aurei energetice a corpului.
Ca informație generală, un blestem nu este nimic altceva decât inducerea telepatică a unei informații în subconștientul persoanei ce vrei s-o ataci.Desigur, este necesar contactul vizual sub orice formă cu persoana respectivă.Și o poză ajută, dacă nu chiar un obiect drag acelei persoane.
Mai jos îți voi prezenta pe larg cum se face o astfel de lucrare spirituală, pentru că un om normal NU poate face asta, să fie clar!
Necesar pentru această lucrare:
Mediația de întărire, astfel încât inamicul să nu poată riposta negativ și atacul să se întoarcă împotriva ta.
Comunicarea telepatică folosind un obiect, etc al inamicului.
Magia.De regulă eu folosesc magia gri.Această magie este foarte puternică, dar și riscantă, deoarece nu cunoști inamicul, și nu ai reușit sa-i studiezi aura energetică, aură ce poate fi mai puternică decât a ta, iar atacul energetic va ricoșa spre tine cu forță egală actinii efectuate.
Se stabilește contactul telepatic cu inamicul, iar apoi se dirijează energia gri generata de magia gri spre inamic.
Se învăluie inamicul în această aură gri(ce conține un set ce comenzi la prezent, energia fără comandă fiind volatilă, de asta trebuie dirijată ferm și cu cuvinte la prezent, în genul„Aura gri pleacă spre inamic...) și se comandă energiei gri să-l învăluie și să-l strângă ca într-un clește.Se vizualizează atent ca acest lucru să se întâmple lent dar continuu, altfel totul va eșua.
Lucrare încheiată
Se procedează la curățarea aurei energetice prin mediația de împuternicire.
Simplu ca bună ziua happy.

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Iti voi spune o povestioara citita curand.
S-a nimerit ca doi, oameni sa fie vecini. Unul era bogat, iar celalat sarac.Cel bogat ca sa isi bata joc de cel sarac, a adunat un sac de balegar si l-a pus la usa acestuia.Vecinul sarac a luat balegarul si l-a pus la florile pe care le avea in gradina.Peste ceva timp a cules flori si le-a pus la usa celui bogat.A fost intrebat de ce a facut asta.A raspuns ca fiecare da ce are in suflet.

| xerxes1 a răspuns:

Depinde in primul rand ce vointa si ce capacitate are creierul sau sa emita unde cerebrale.
Binecuvantarile si blestemele functioneaza indiferent de ce religie au sau nu persoanele implicate.

| Demetrov a răspuns:

Doar prostii cred in asa ceva.

| Florina1324 a răspuns:

Un blestem mereu se intoarce la destinatar! Daca persoana respectiva a facut un rau, un rau o sa i se intample si ei. Universul trimite mereu ceea ce primeste.