| MonicutZZa a întrebat:

Cum cititi cartile? Le cumparati (din librarii/de pe net), le imprumutati (de la prieteni/cunostinte/biblioteca) sau le cititi pe net?

Răspuns Câştigător
| ioanna a răspuns:

Eu le imprumut. Am fisa la biblioteca municipala si le iau de acolo. Daca-mi place una in mod special, o caut prin librarii si o cumpar

13 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Le cumpar din librarii.

| Antrax a răspuns:

De la biblioteca

| Marii a răspuns:

Cand am timp sa umblu sa le caut prin librarii le iau de acolo, dar cel mai des mi le comand de pe net. Pe net nu`mi place deloc sa citesc, imi obosesc ochii foarte repede.

| Gabry a răspuns:

Le cumpar din librarii.

| crisS a răspuns:

Le cumpar happy

| death a răspuns:

Când sunt în bani, le iau din librării. În rest, împrumut, că e sănătos. Chiar, cât costă Evanghelia după Satana? Am auzit că a apărut, în sfârşit, în ţărişoara noastră şi e un must have.

| LuS[z] a răspuns:

Ai citiit maitreyi?
e foarte recreeeatorea?! cartea!

| Irina a răspuns:

Le cumpar din librarii sau le imprumut de la biblioteca.

| alle529 a răspuns:

Cele mai multe le cumpar de la librarii, macar stiu ca sunt ale mele, in caz ca vreau sa le mai citesc odata numa le iau din raft, nu trebuie sa tot merg pe la prieteni sa le imprumuthappy tu?

| marry a răspuns:

In general le iau din propria biblioteca... iar daca nu am o anumita carte imprumut de la bibliotecawinking

| roksyk a răspuns:

Le imprumut de la biblioteca sau mai cumpart cateva de la " Biblioteca pentru toti", pentru ca sunt cele mai ieftine.
Dar cele mai multe le citesc de ACASA, pentru ca parintii mei au cumparat toata proza fantastica a lui M. Eliade si toate romanele esentiale si neesentiale: De la Mizerabilii ( V. Hugo ) si "Pe aripile vantului ( M. Mitchell ) pana la Mantissa ( J. Fowles ) etc

| frida0purple a răspuns:

Le imprumut de la biblioteca sau le iau de la prieteni.

| rosmery a răspuns:

Imprumut din librarie...si mai cumpar de la anticariat