| SUpremeboy a întrebat:

Cum conving o fata sa nu mai stea cu toti vagabontii si toate tarfele care au o influenta rea? Sau cum o fac sa nu mai fumeze sau sa bea? Va rog sunt disperat

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce incerci sa schimbi pe alti si nu incepi cu tine insati, lasa omul sa faca ce vrea el, e viata ei, tu vrei sa o manipulezi de fapt pentru ca sa iti ofere vaginul ei, esti smecher dar nici ea nu e proasta

| SUpremeboy explică (pentru RAY):

Ce? nu vreau doar sa ajut lumea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde în ce relații ești cu fata.
Dta spui că stă, adică interaționează cu vagabonții. Un vagabond este o persoană care, neavând un domiciliu stabil, se mută din loc în loc. O târfă este o femeie care face din sex o meserie.
Acest gen de persoane frecventează anumite localuri. Deci fata este și ea, un client a lor.
Dacă stă cu asemenea persoane, air ele sunt anturajul ei zilnic, ea probabil că nu a fost tot timpul acolo. Dar acum pentru ea, acel ambient social, este cel familiar ei. În el, ea se simte bine, își are locul ei acolo, micile prietenii, interese, învârteli.
La asemenea anturaj, alcoolul și tutunul sunt comune și normale.
Așa că prima problemă este anturajul, și timpul petrecut acolo.
Are o ocupație? Mai are și altă ocupație? Are și alt anturaj? Acesta este unicul? Merge doar acolo sau și altă parte. Dar familia cum este. Ea ce vârstă are, minoră, majoră?
Dacă ții la ea, înseamnă că ai ajuns să te întâlnești cu ea, unde? Acolo? Poți dta să o scoți din acel mediu, să stai cu ea împreună în alte zone, cu alte ocupații? Ea va accepta asta?
Dta ești disperat căci probabil ai un început de sentiment pentru ea, sau unul puternic.
Ori poți face ceva, să o scoți din mediu ori decide să nu e fata ta.
Iartă, uită, și mergi mai departe.

| Andreeush a răspuns:

Problema cea mai mare este anturajul. De aici pornește totul, țigările, alcoolul.
Atâta timp cât nu se îndepărtează de persoanele nocive nu ai ce să îi faci.
E iubita ta?

| SilentRain a răspuns:

Daca ea nu-s dorește o schimbare nu prea ai ce sa faci, poarta o discuție sinceră cu ia și spune-i că genul asta de viață o va duce direct in gunoi

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Daca nu ești un părinte sau o ruda apropiata nu poți să îi spui ce să facă, până la urmă va realiza ea curând că nu e bine, daca încerci să faci ceva nu faci decât să o îndepărtezi, ea vede persoanele alea ca pe niște prieteni buni și nu crede că au o influență rea și dacă i-ai spune sa nu se mai vadă cu ei o sa te creadă ipocrit și gelos, deci nu prea poți face ceva dar daca ai dovezi că sunt vagabonzi arata-i-le și dacă nu te va crede nici atunci, o lași în pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata ce a prins dependenta, doar dezalcolizare se poate face. La tigari decat sa o tii legata sa nu mai fumeze cel putin 21 de zile. Despre anturaj, n-aveti decat sa o mutati in alt oras, intr-o zona in care nu se intampla asa ceva.