| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca va fi viata peste 20 de ani

8 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Poate la fel

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru mine grea pentru ca voi fi o batranica proaspat iesita la pensie ( mai am 17 ani ) care sper sa aiba in grija vreo doi nepotei si sa tea bine cu sanatatea.
Pentru ceilalti din jur sper ca totul sa fie in roz.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Mai buna pentru cei tineri, mai plina de satisfactii pentru toti cei care astazi sunt in scoli... Va trece criza si va veni alta. Ca in ultimii 20 de ani tot asa a fost si ne-am obisnuit happy
Eu voi fi aproape in pensie... Fiica mea va fi maritata si la casa ei..., voi avea nepoti. Voi fi foarte fericita, chiar daca dimineata nu ma voi putea ridica din pat... fara ajutor.

lolita
| lolita a răspuns:

Probabil mai buna personal in 20 de ani sper sa am copii, sanatate si banim big grin, intotdeauna cu trecerea anilor la nivel economic viata se imbunatateste, probabil in Romania viata va fi la nivelul care sunt acum celellte tari europene, mai dezvoltate. asta sper. happy

| psiholoaga a răspuns:

Pentru mine sau in general? Pentru mine, probabil ca va fi agitata, ma vad implicata in proiecte. Cred ca singura chestie care se va schimba va fi ca, probabil, voi avea o casa si un fiu sau o fiica. In rest, ma vad la fel. In ce priveste restul lumii, nu stiu.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Per total, mult mai bine ca in prezentwinking
La nivel global nu vor mai exista vize si granite decat pentru cateva tari. Criza petrolului se va termina, vom avea toti masini electrice, cel mai probabil destul de ieftine (sub 5mii).
Datoritta globalizarii si descentralizarii locurilor de munca treptat e posibil ca aglomeratiile urbane sa se dimueze. Terorismul se va diminua.
Probabil si conflictul din Orientul Mijlociu se va aplana. Ar trebui sa ajunga la un consens (ultima data nu s-au inteles la pace din cauza orgoliilor personale).
Va fi mai multa libertate, mai multa miscare si un trai mai bun la nivel global.
Pentru Romania, daca se mentine trendul actual probail nu se schimba foarte mult la nivel social. OTV-izarea societatii va continua pentru ca nu avem oameni cu valori care sa ne inspire.
In ultimii 20 de ani 89-2009, nu avem nimic pe plus. Cultura e la pamant, educatia la fel, coruptie la toate nivelurile.
In concluzie, la nivel global am o atiudine pozitiv optimista pentru ca lucrurile s-au imbunatatit continuu in ultimii 200 de ani.
Pentru Romania este o perioada prea scurta ca sa facem pasi mai mari.
Ne miscam cu viteza melcului intr-o cursa de ogari.
Noroc cu fenomenul globalizarii ca nu ramanem izolati in cutiuta noastra.

| alina_8976 a răspuns:

Va fi diferita pentru fiecare, asa cum e si acum. va fi pentru fiecare exact asa cum si-o face."te afli exact unde ti-ai dorit sa fii", si, este un pur adevar. daca vroiai mai mult, luptai. nu esti terminat atunci cand esti invins, esti terminat atunci cand renunti la lupta. asta e viata. o lupta.

| JustMeFlory a răspuns:

Sincera sa fiu nici nu vreau sa ma gandesc! sa vedem dk mai traim pana atunci k sunt numai amenintari de vine sfarsitu'lumii k vine un cutremur, alinierea galacticaaa...etc etc! nu se stie niciodata!