| Andreeaioan115 a întrebat:

Cum credeti este rau sau bine sa fii virgina la 17 ani?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asa o zici de parca ai avea 40 de ani...

| Andreeaioan115 explică (pentru Adry05):

Sunt trista deoarece deja toate fac asta sad

| Adry05 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Si daca UNELE o fac ce? laughing O sa faci si tu la un moment dat si o sa te bucuri ca ai asteptat momentu bun si un baiat ok cu care sa faci pasu asta in loc sa regreti mai tarziu ca ai facut cu cine ai apucat doar de dragu de a o face.

| RAY a răspuns:

Asta cu rau si bine sunt percepti inventate de societate, de exemplu o fata din tribul african zuzu este gravida la 15 ani, pentru ei e ceva normal, dat fiind rata mortalitati mari, parerea mea cand o fata are menstruatie este capabila de a avea un copil, eu unu as da voie ca fetele sa faca sex de la 15 ani, cam de atunci incepe menstruatia, alti au o gandire de asta monogama /misogina cum ca tu ca fata nu ai voie sa te bucuri de sex si sa stai cu primul o viata, nu e nici bine nici rau e viata ta, trupul tau, tu faci ce vrei

| Fatamuntilor a răspuns:

Din contra!
Poti avea relatii sexuale dupa acea varsta!

| OldSoul a răspuns:

Nu are de ce sa fie rau.
Decat sa ajungi la 20 de ani, si sa te gandesti ca ti-ai pierdut virginitatea la 14 ani cu un idiot care doar asta voia de la tine, mai bine sa fii virgina, pana vei stii ca ai intalnit persoana pentru care merita sa risti.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu e nici bine, nici rău, e fix treaba ta.

| Plato a răspuns:

Banuiesc ca glumesti. Sub ce forma ar putea fi rau? Niciodata nu e rau, virginitatea nu e o boala, nu e o povara.
Se poate doar prea repede, prea tarziu nu.

| Lioana a răspuns:

Este bine sa fii virgina si la 20 si ceva de ani daca nu esti casatorita. Virginitatea e o cinste pentru tine.

| ibaal a răspuns:

Cui ii pasa!? laughing
Daca esti virgina la 50 si tu crezi ca e bine, cine-s eu sa te contrazic?!laughing
Asa si cu aia 17 ani...ca si daca ti-o "pui" si zic eu ca e rau...de-aia nu mai poti tu si nu te mai "intinzi"laughing
Fiecare cu gandirea lui, placerea lui si tot asabig grin

| IgnatVictor a răspuns:

Clar nu.

| Quatae12 a răspuns:

Este treaba ta.