| αиdяαdα a întrebat:

Cum defineşti tu o piţipoancă? Dar un cocalar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine o pitipoanca este o tipa fitoasa, care optional poate vorbi urat, care poarta haine indecente desi e plina de celulita sau are probleme cu greutatea, care isi da cu ruj roz, tine buzele tuguiate in poze si se machiaza in ultimul hal, care poarta ochelari de soare si noaptea, care isi pune statusuri de genul : " Te iubesc in still gabbana ca esti dulcea ca bomboana" " Cea mai mare finete invidiata de multe zdrente" happy care desi se crede smechera nu poate lega 2 cuvinte si nu scrie corect din punct de vedere gramatical. Optional poate sa asculte si manele si sa poarte haine cu imprimeuri exagerate, leopard, floricele sau mai stiu eu ce
Un cocalar poate fi unul cu creasta, cu ochelari de soare, care asculta manele la greu, se crede mare smecher, hmm...
care poarta cercel in ureche ( asta mi se pare o tiganeala ), care are un mers cracanat, oribilhee hee care poarta un tricou roz pantaloni 3/4 de blug si in picioare poarta pantofi cu varf ascutit laughing
Cam atat, cam lunga lista mea whistling

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pitipoanca: in primul rand acest cuvand ma dispera cand il aud si imi vine sa il strang de gat pe fraierul/a care a inventat acest cuvant, e o fata care se da in figuri si se crede destul de inteligenta dar are comportament de copil mic.
Cocalar: --//--...numai ca e in cazul baietilor.

| baru a răspuns:

Sall. Cei care nu au cei sapte ani de acasa, dar mai ales, au un tupeu fara margini. Educatie zero. Pa!

| FoarteLetargic a răspuns:

Pitipoanca.exact asa:
http://www.youtube.com/watch?v=eTjZu44NnZo

Cocalarul:
http://www.youtube.com/watch?v=V3dUH-7qLz4
(vidoclipul spune totul =]] )

| ºPishcotº a răspuns:

Se dau cu mult spraylaughing)

Glumeschee hee.In fine, depinde acum si de gradul de cocalarimelaughing Se imbraca sclipitor.numau cu "toale originale" (dar in realitate sunt numai fake-urilaughing Fetele se vopsesc ori blond din ala deschis ori brunet din ala inchis rau cu noante diverselaughing Poarta ditamai lanturile si ceasurile! Si logic: ASCULTA MANELElaughing

Ceao!:*

| ktyi a răspuns:

Pitipoanca thinking =tanara usuratik rolling on the floor, curva straight face...

Cocalar thinking = smecher de cartier, rrom bisnitar...

funda?love struck

| SevrajBoy a răspuns:

Piţipoancă = o curvă;
Cocalar = gigolo italiano vero, 500$ pe noapte, adică un GAY.