| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Cum e cand ai menstruatie?

10 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Stai linistita ca nu e chiar asa rau :) eu daca n-as fi stiut cei care au raspuns mai sus m-ar fi speriat;))

acum depinde de fiecare fata in parte :) este posibil sa ai ceva dureri de burta, spate sau sa te mai doara capul :) sau se poate sa nu ai dureri deloc :)
nu trebuie sa-ti fie frica, mai ales acum ca sunt absorbante de toate marimile si grosimile;)) sunt cele always night cu care nu ai cum sa te patezi sunt luuungi;;) si nu fi speriata ca o sa te obisnuiesti repede, o sa fie cand nici nu o sa simti ca esti la menstruatie asa o sa te simti de normal :) stai linistita;) si ar fi mult mai bine daca ai discuta cu asta despre mama ta :) probabil esti destul de mica, dar daca totusi crezi ca ai nevoie de ceva informatii ar fi bine sa discuti despre asta cu mama ta :)
sau cu o persoana de care te simti apropiata, sora mai mare daca ai sau prietena, matusa, verisoara :)
parca si pe www.clopotel.ro scria ceva de chestia asta daca chiar ai nevoie si nu ai cu cine discuta sau www.noifetele.com

| kaya a răspuns:

Cred ca auzi in stanga si in dreapta ca e asa si pe dincolo... cel mai indicat e sa o intrebi pe mama ta, nu trebuie sa iti fie rusine ea trebuie sa te invete si sa iti explice ca sa stii ce si cum vei face cand vei avea si tu, curaj si mergi la mama ta sa te lamureasca, mult succes.

| death a răspuns:

Păi, menstruaţia unei femei este cel mai rău lucru care i se poate întâmpla bărbatului de lângă ea...

| Petronela a răspuns:

Un lucru naspa, intreab-o pe mamica ta.

| nuamPleaca a răspuns:

Esti cumva din tg-jiu? daca da lasa-mi un mesaj, parca te cunosc rolling on the floor

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Tu ce nu ai de intrebi? Sau tii interesanta parerea altora?

| # Soranna :x a răspuns:

Intreaba`o pe mami:*

| LorReen a răspuns:

Din poza de profil imi dau seama ca inca nu ti-a venit, nu?happy

Pai, cum sa fie... Cosmarul tuturor fetelorstraight face Umbli cu tot felul de absorbante sau tampoane, pana sa iti vina cu vreo 2-3 zile inainte(daca esti mai sensibila) urli de durere prin casa si o rogi pe mamica sa iti dea pastile sa te mai linistesti putin, daca esti la o petrecere si esti in perioada menstruatiei nu prea e bine:-s pentru ca nu poti sa te distrezi ca toti ceilalti, cand iesi in oras cu prietenele/prietenii ai grija sa iti iei niste pantaloni mai inchisi la culoare(nu de alta, dar sa nu te patezi:-s), etc.

Dar stai linistitahee hee sper ca nu te-am speriat. E bine sa iti vina menstruatiawinking in perioada aia devii domnisoara:X

Mai bine intreaba-ti mamica. O sa iti explice mai bine!

O imbratisare big hug :*

| euAnk a răspuns:

Cel mai urat lucru...cand ti-e lumea mai draga apare si dansa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai intreba-o pe mamica ta.
Insa, daca ea nu ti-a spus nimic legat de menstruatie, inseamna ca nu e momentul potrivit big grin

Oricum, bucura-te cat timp nu ai menstruatie big hug pentru. ca, dupa ce iti va veni ciclul, vei avea parte de dureri insuportabile, de frica de a nu te pata in public si de multe altele.

Bye! :X