| MonicutZZa a întrebat:

Cum e cartea "Maitreyi" de M. Eliade? Merita sa o citesc?

Răspuns Câştigător
| zuzushi a răspuns:

Este o carte ff frumoasa.sincer. merita citita. iti va parea grea la inceput, insa doar putin. este o poveste de dragoste minunata, intre 2 civilizatii complet diferite. te va lasa masca cat de mult se iubesc protagonistii si toate peritetiile prin care trec... happy enjoy!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult. E o carte de dragoste minunata.

| inna a răspuns:

Depinde de ce gusturi ai. Mie una nu mi-a placut.

| Swabia a răspuns:

Ioiii...ar trebui sa o citesc acum in vacanta, da`cred ca raman numa`la faza cu "ar trebui!" happy

| death a răspuns:

Am citit-o şi mi-a plăcut mult. Nu este uşoară, dar nici grea de tot. Chiar este una dintre puţinele chestii pentru şcoală care merită să fie citite. În rest, citeşte orice altceva, că dacă parcurgi lista de lecturi zice-se obligatorii o să ajungi să urăşti lectura.

| Mina a răspuns:

Da, merita.Si daca o sa iti placa, vezi ca exista si cartea "Dragostea nu moare", scrisa de Maitreyi ca raspuns la cartea lui Eliade. Mi-au placut amandoua, le-am citit de mult timp si vreau sa le recitesc. happy

| alle529 a răspuns:

Am auzit k e ff frumoasa, apoi nu stiu ca sincer nu am citit`o si nu am de gand sa o citesc ff curandlaughingbig grin

| Közmyn17 a răspuns:

Salutare!
Da, e foarte frumoasa, mie unu' mi-a placut foarte mult...

| marry a răspuns:

Eu am citit-o si mi-a placut...inceputul e cam naspa dar pe parcurs devine interesantawinking

| rosmery a răspuns:

Este un roman de dragoste ...este de o frumusete si de o blandete superba...maitrey este o indianca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grea.nu te apuca de ea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit o dar nu mi a placut...pt emoneii Maitrey vorbeste cu pomii si se indragosteste de un ciot laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...pare.ciudata si fara sens la inceput.insa...e o poveste superba...cu cata intensitate se pot iubi doua persoane...si cu cata... puritate se pot darui unul altuia. e superb.merita citita:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu m am apucat inca de ea, dar am auzitca i misto:!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita si nu merita pentru ca e cam naspa mie una nu mi-a placut