| poesia a întrebat:

Cum e cu avionul? As vrea sa plec in strainatate dar mi-e teama sa zbor...

Răspuns Câştigător
| angelinthedark a răspuns:

Sti cum e? Ca si cum ai fi intr-un autobuz, simti doar la decolare si aterizare, atunci simti ceva, in rest nu e nimic, nu ai de ce sa iti fie teama, poti sa te uiti pe geam si sa vezi norii, e interesant, dar daca ti-e teama mai bine sa nu te uiti, relaxeaza-te si nu temai gandi, imagineaza-ti ca esti intr-un autobuz sau o masina...

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu nu am fost cu avionul sincer sa fiu dar nu cred ca e o experienta atat de ingrozitoare. E chiar ceva relaxant daca nu te panichezi.

| Emena a răspuns:

Este bine.nu ai de ce sa iti fie teama.sincer.nici nu iti dai seama ca zbori. o sa vezi ca o sa iti placa

| Kitty a răspuns:

Nici eu nu am fost niciodata undeva cu avionul, dar nu imi este frica. poate ca as avea putine emotii, insa oricum eu cred ca e cel mai sigur mijloc de transport asa ca nu ai de ce sa ti faci grijihappy

| eveline a răspuns:

Ar trebui sa fii mandra ca mergi cu avionul... poti vedea atatea din el... cel mai frumos mijloc de transport.si nu are de ce sa itifie frica, gandeste-te ca totul se va termina nu? Aaa si sa nu uiti de faza cu telefonul, cu modul acela de activat pentru avion sau trebuie sa il inchizi ca nu ai voie cu el parcabig grinoricum cred ca stiai.In orice caz daca te hotarasti sa pleci drum bun.sa ne zici si noua cum a fost pe acolo:X:Xlove struck

| Bogdan_6077 a răspuns:

Cand decolezi este o senzatie super hypnotizedhypnotized dar dupa aceea nici nu iti dai seama ca esti in avionbatting eyelashes din propria experienta happy

| Pampam a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie teama! Beneficiezi de o priveliste pe care sunt sigura ca nu ai mai vazut-o niciodata fiindca e unica! (a norilor, muntilor, oraselor de sus etc)! Poate ca te sperie toate lucrurile care se aud la tv despre accidentele aviatice, dar sunt foarte multe miciuni in reportaje si multe exagerari! Iar in timpul zborului datorita presiunii atmosferice ti se infunda urechile mai ales la decolare si aterizare! In rest este foarte mare zgomot provocat de moatoare! ( cel putin pe aripa) Calatorie placuta daca o sa resesti sa-ti infrunti frica!

| poluarect a răspuns:

Super misto