| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Cum e la un seral fara frecvență? Cand dai lucrări e greu, te lasa sa copiezi sau ceva? Detalii

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Seral inseamna sa participi la cursuri. Seara, dupa ce iesi de la muncă. Daca muncesti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Seralul este seral, adică după masă, seara.
Fără frecvență înseamnă fără frecvență, adică nu este nevoie să participi la ore, cursuri. La programele de liceu fără frecvență, acestea sunt concepute pentru persoane care nu pot datorită condițiilor specifice de muncă să participe zilnic după masa la orele de curs, și doresc totuși să termine liceul și eventual să ia și bacaalaureatul. Acest program din câte cunosc presupune totuși o dată pe trimestru participarea la o sesiune scurtă de 1-2 săptămâni pe trimestru de predare intensivă, după care urmează o sesiune de examene. Din câte cunosc, exigențele sunt ceva mai reduse decât la cursurile de zi sau seral, totuși se parcurge toată programa școlară de liceu. Să nu te aștepți să fii lăsat să copiezi. Ar fi ilegal.

| danutzu96 a răspuns:

Daca si liceul vreti sa il faceti la fara frecventa...