| anonim_4396 a întrebat:

Cum e să fii internat într-un spital de psihiatrie?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://www.vice.com/ro/article/437zab/viata-spital-psihiatrie a avut noroc ca a iesit altfel scleroza acolo

| romeo78 a răspuns:

Spitalul de psihiatrie este un termen general pentru un spital a cărui ramură medicală tratează probleme medicale de natură psihică.
Există, diverse secții, în care se face o triere a pacienților.
Secția de neuropsihiatrie, chirurgie și terapie intensivă. Secția pentru bolnavii cu depresie.
Secția pentru cronici, pentru cei violenți.
Sedarea se face doar la persoanele care își pun propria viață în pericol, persoanelor în sevraj alcoolic, drogaților.
În rest, tratamente cu antidepresive, de somn, vitamine, minerale și perfuzii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am fost internat 7 zile plus un weekend la mijlocul perioadei, cănd am fost acasă.
Asta era prin 1992. M-am internat din proprie inițiativă și tot așa am ieșit, la cererea mea. Pot scrie o nuvelă de 10 pagini pe tema asta. Recomandarea mea, este a se evita dacă este posibil, mai ales în România. Dar a fost foarte educativ. Zbor deasupra unui cuib de cuci. Vezi filmul.

| Donsavas a răspuns:

Este un spital de boli nervoase. Vei găsi acolo oameni stresați dar sedati. Dorm și mânâncă in mare parte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E greu din ce reiese din clip. https://www.youtube.com/watch?v=KTDXh83Tyac