| littlebluebutterfly a întrebat:

Cum este examenul de admitere la Facultatea de Medicina din Bucuresti? Este grila? 60% biologie, 40% chimie? Este greu? Ce materie trebuie sa invat? Cel mai detaliat raspuns - funda big grin

1 răspuns:
| catalinutza99 a răspuns:

Important este sa stii LA CE facultate de medicina vrei... examenul se da oral si scris.La oral te asculta din materie si la scris iti da grila....sincer este destul de greu.materia care ar trebuie sa o sti foarte bine este biologia dar poti sa ai rezultate bune si la mate info.la chimie trebuie sa stii inca din clasele 5-12 perfect pentru ca te va ajuta.mai intai termina liceul si vei mai vedea. sper ca te-am ajutathappy