| Lyndsey a întrebat:

Cum explicati ca in tara noastra avem o clima temperata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai suntem la o distanta optima intre ecuator si poli.

19 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xFluing a răspuns:

Fiindca traim in zona arctica.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Lasand la o parte cearta inutila si copilareasca pe care ai avut-o, ai de facut o tema despre asta sau e o curiozitate personala?

| Lyndsey explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Era o intrebare care mi-a adresat-o mie cineva.
P.S.: NU am nicio tema. Am repetat-o de suficient de multe ori.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru Lyndsey):

Ok...atunci este simplu - sunt sigur ca ai facut Geografie la scoala - stiai raspunsul banuiesc: faptul ca avem 4 anotimpuri, lucru rezultat ca urmare a distantei relativ egale intre Ecuator si Polul Nord.

| xesusn a răspuns:

Marea Mediterana si pozitia pe harta

| GeorgiaaRose a răspuns:

Cum se termină vacanţa, cum apar temele pe TPU. -_-

| Lyndsey explică (pentru GeorgiaaRose):

Nu as spune asta, daca as fi in locul tau.

| GeorgiaaRose a răspuns (pentru Lyndsey):

Că ce se întâmplă? -_-

| Lyndsey explică (pentru GeorgiaaRose):

Vei visa urat.

| GeorgiaaRose a răspuns (pentru Lyndsey):

Pe tine?
Hai nu mă înnebuni.

| Lyndsey explică (pentru GeorgiaaRose):

NU. Ciar pe tine, in postura de marioneta.

| Lyndsey explică (pentru GeorgiaaRose):

Chiar*

| GeorgiaaRose a răspuns (pentru Lyndsey):

Serios? Wow. Eşti foarte glumeaţă. ''Ciar'' nu ştiam că mă pot visa în postura ta. Uff.

| Lyndsey explică (pentru GeorgiaaRose):

Nu stiu de ce, insa banuiam ca te vei lua de greseala facuta. Probabil ca acesta a fost singurul lucru care te-a ajutat sa ai o replica. In caz ca nu ai observat, mi-am corectat-o inainte de a corecta-o tu. Vreau ca aceasta discutie sa se incheie aici. Nu vreau sa am memoria incarcata din cauza ta. Pa-pa!

| GeorgiaaRose a răspuns (pentru Lyndsey):

Da mă aşa e. Cum zici tu. :* De fapt, ţi-ai corectat-o după ce am trimis eu mesajul, sau aşa a apărut la mine.
Păi de ce să nu o ai? Se supra solicită?
Bine, dragă. Facem cum zici tu de data asta. Încheiem aici.
Te pup, pa pa! :*

| Lyndsey explică (pentru GeorgiaaRose):

Sincer, am corectat-o inainte. :*

| Hălăucă_Ionut_1997 a răspuns:

Nu imi vine sa cred ca folosesc iar acest site! datorita altitudinii respectiv latitudinii +influentele meditaraneene si oceanice