| andreea_4088 a întrebat:

Cum fac ca sa am o piele foarte fina, dar fara produse cosmetice.

9 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Faci un tratament la fiecare interval d o luna la salon si in rest, geluri d dus, masti si etchee hee

| Kassandra1408 a răspuns:

E foarte simplu - foosesti un gel de dus natural.Amesteci o lingura de miere, cu un pumn de malai, cu o lingurita de zahar si o lingurita de ulei de masline. Amesteci bine si gata! Acest gel exfoliaza pielea si o lasa ca de printesa!

| Pisiii :x a răspuns:

Incearca sa o feresti de microbi si spala-te des...

| anonim24 a răspuns:

Am vazut pe discovery la o emisiune ca cleopatra pentru a avea pielea foarte fina se spala cu lapte de magarita si a fost demonstarat ca asa e.

| craciunitza_7057 a răspuns:

Hidratare continua -ulei de masline, capsuni-dar ai grija la alergii aici, caisele, piersicile, uleiul de migdale, uleiul de cocos vara tot ce iti ramane din coji poti da pe piele sa stii ca fac minuni, strugurii -antioxidanti, pepene galben, puternic hidratand mierea. nu uita de scrub: cafea-buna si pentru celulita, zahar -celule moarte, malai- acestea se recomanda odata pe saptamana sau la 2 saptamani dar nu mai des, lamaie-pentru bataturi, ceai de albastrele-pentru cearcane -toate acestea in ansamblu confera o piele mai sanatoasa si mai fina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si totusi acele produse facute in casa nefiind testate dermatoogice oti sa te alegi cu cu niste bubite foarte frumoase si rosi :), depinde de piele.
Eu iti recomand cremele de la Nivea Body, sunt extraordinare!
Prietena mea a fost de servici pe clasa si avea niste maini oribile din cauza ca a spalat des tabla. Si aveam la mine o monstra de nivea bady oil, crede'ma a faacut minuni!
http://www.nivea.ro/product_highlights/show/15774

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija la ce mananci. Alimenteaza-te cat mai corect si hidrateaza-te. Lipsa de vitamine si minerale, ca si excesul de mezeluri se vad pe ten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti incerca exfolierea cu produse naturale http://reviews.katrina.ro/......ielii.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...in primul rand trebuie macar o crema pentru pieleea uscata! in rest fa-ti masti cu miere si suc de morcovi!