| titicristina21 a întrebat:

Cum fac fetele patratele?

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

La fel cum fac și băieți pătrățele. Atâta timp cât faci sală și ai o alimentație echilibrată poți face ușor pățrățele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Prin exercitii.

| alexandrualind a răspuns:

Se duc la sala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti trebuie sala, mai ales daca te duci la sala si nu incepi cum trebuie, ca sa nu mai spun de parcursul care urmeaza, iti trebuie un instructor la sala. Dar de ce sa te complici atat cand poti face asta si acasa? Eu am 60 de kg acum 2 ani cand am reusit sa fac patratele acasa aveam vreo 56 de kg. Daca te incadrezi, adica daca nu treci de 60-62 de kg poti face patratele foarte usor, eu am facut fara sa tin vreun regim anume, dar asta nu inseamna ca si tu poti face la fel ca mine, findca eu am alt stil de viata, mananc altfel. Insa te poti abtine de la dulcegarii si restul mancarurilor comestibile care nu sunt indicate daca vrei sa faci patratele, si pe langa asta, trebuie sa faci ceva exerciti de mai multe feluri, si trebuie sa faci aproape in fiecare zi, te mai odihnesti o zi dupa, 5-6 zile in continuu. Partea buna e ca poti face de doua ora pe zi cate o jumatate de ora. La mine a mers si am avut un abdomen de invidiat! Dupa care am incetat sa mai fac sport si s-au dus, se mai vede doar putin. Conteaza cum si cat mananci, si exercitiile. big grin

| titicristina21 explică (pentru anonim_4396):

Prin abdomene/? merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru titicristina21):

Normal ca trebuie sa faci si abdomene, dar sunt mai multe exercitii de genul acesta, nu poti face doar cu un singur fel de exercitiu. Cauta pe net, vei gasi destul de multe, si scuze pentru greselile de gramatica din raspunsul anterior. Uite aici, exercitii de genul asta am facut si eu:
https://www.youtube.com/watch?v=RqvZSbxrNDk

| CristiCDX a răspuns:

Se duc la sala... bu te astepta in prima saptamana decat la febra musculara