| blackangel95 a întrebat:

Cum fac sa atasez o pisicuta de mine? Mi-am luat de curand o pisica mica si e cam salbatica, si fuge de oameni... daca vreau sa o mangai ma zgarie si ma musca, sau daca vreau sa o iau sa doarma in pat cu mine fuge iar ca hrana ii dau numai carne si ii mai cumpar si mancare pentru pisici, si mai dau si dulciuri, dar degeaba ca tot fuge de minesad...

Răspuns Câştigător
| RamonaM a răspuns:

Oh, foarte dragut! Desigur, e cam salbatica la inceput, dar o sa se schimbe odata ce va prinde incredere in tine si se va "domestici" putin. Continua s-o resfeti, s-o mangai si sa te joci cu ea. Va ajuta. happy

1 răspuns:
| elBavarez a răspuns:

Sunt multe modalitati pentru a face o pisica sa se ataseze de tine. In principiu trebuie sa o alinti, sa o hranesti cu bunatati si pentru inceput sa ii faci pe plac doar cand are ea chef.
Poti gasi aici un material haios despre cum mangai o pisicuta: viata-virtuala.com/cum-sa-mangai-o-pisica/