| maya_1225 a întrebat:

Cum fac sa ma angajez vara asta pe litoral, ca ospatarita sau animatoare daca nu am experienta? credeti ca am vreo sansa?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca esti sigura pe tine ca gasesti de munca vei gasi oriunde indiferent de studii sau experienta.

| ggalilei a răspuns:

Eu cred ca daca arati bine ai 100% sanse, iti faci un prieten pe net din zona respectiva, il rogi sa se intereseze el dupa ce in prealabil i-ai trimis prin mess minim 1-2 poze edificatoare, iar cand iti trimite confirmarea te urci in tren si te duci la el.Sant destui patroni care angajeaza si fara experienta, dar sunt si multi care trag teapa la bani.Ai mare grija, multi au patit-o, iar legislatia din Romania nu prea tine cu angajatii.Mai bine incearca in orasul tau, sfatul meu, sper sa nu te superi.

| blackwidow10 a răspuns:

Buna! Am sa iti dau un sfat: Nu te angaja ca ospatarita si mai ales ca animatoare. In primul rand, nu numai ca am patit-o si eu dar si multe alte persoane, ca ospatarita, pe langa programul exagerat, si putinul timp liber, se primesc multe, multe tzepe. Si oricum pentru cata munca depui ( si crede-ma ca te muncesc foarte mult), putini bani! Daca faci asta macar asigura-te printr`un contrat bine analizat si semnat ca totul este in regula. Sincer, pentru vara, parerea mea este sa cauti ceva part time, gasesti multe job-uri part time si usoare si bine platite; sau daca nu, chiar ca animatoare te poti angaja in diverse cluburi. Se cauta in primul rand.