| sammyrocky a întrebat:

Cum fac sa nu imi fie rusine sa ii spun cuiva ce simt happy?

5 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Hei,e vorba doar de timiditate aici.Si eu m-am confruntat cu ea,inca nu am depasit-o complet,probabil toti adolescentii sunt timizi la un moment dat.Pur si simplu fii tu insati,incearca sa spui lucrurilor pe nume,sa fii mai directa,sa nu ocolesti ce ai de spus. Daca placi o anumita persoana,mai bine ii dai de inteles subtil,nu e ok nici sa te duci la acel baiat si sa-i spui"te plac foarte mult",asta pentru ca unii baieti prefera fetele care se lasa mai greu cucerite,care nu isi dezvaluie sentimentele de prima data. Daca admiri o fata din grupul tau de prieteni, daca iti place cum se imbraca, cum se comporta, spune-i, nu te lasa intimidata de emotie.Pana la urma e vorba de sentimentele tale, fiecare are dreptul sa si le exprime liber, nu vad ce te-ar impiedicahappy

| Wøodenpints a răspuns:

Alcool. Dacă bei destul o să-i spui și ce nu simți.

| MskDesign a răspuns:

Ii spui si gata! Cu rusinea se moare de foame.

Răspuns utilizator avertizat
| GirllAnonymous a răspuns:

Inreaba-l/Intreab-o ce fel de persoane ii plac cele directe sau cele indirecte. Daca spune ca cele directe (de exemplu tu vrei sa-i zici ca il placi) spui ''Imi place de tine'' si daca spune indirecte ''Si cum ai reactiona daca ti-as spune a-mi placi'' sau ''Cum ar trebui sa-ti spun ca-mi placi?''...da ambele sunt cam directe ^_^