| vlad210 a întrebat:

Cum fac sa nu ma prinda maicamea ca fumez ca a intrat la banuieli, ma miroase de fiecare data cand ajung acasa. Funda

15 răspunsuri:
| User a răspuns:

Hai mastraight face Ieri vroiai sa te bagi in afaceri cu droguri si azi ti-e frica sa nu te prinda mama ta ca fumezi?straight face Ne lasi?oh go on

| Grimalkin a răspuns:

Prietenele mele fumeaza si au cu ele mereu guma de mestecat si solutie d-aia de dezinfectat mainile/ servetele umede. Dupa ce fumeaza iau o guma si se sterg cu alea.

| Alina0491 a răspuns:

Eu zic totusi sa te lasi de fumat. Nu e buna tigara pentru nimic, iti face doar rau. ce simti cand fumezi? te simti mai special decat ceilalti care fumeaza? tigarile iti mananca sanatatea si banii. In loc sa te gandesti ce sa faci ca sa nu te prinda maicata mai bine gandeste-te cum sa te lasi de fumat. Stiu ca te gandesti bine acum cum imi zice mie nu stiu cine sa ma las de fumat dar este cel mai bun sfat pe care ti-l pot da.

| Kenny a răspuns:

Ai grija unde fumezi, poate vrei tu sa te dai mare si tare, dar n-ai de unde sti cand te vede vreo ruda / cunostiinta de a lui maica-ta, si atunci e naspa.
Mesteca guma la greu si scuip-o cu vreo 10 minute inainte sa intri in casa, ca intra mai rau la banuieli daca vede ca iti miroase gura mereu a mentol.
Degetele iti vor mirosi naspa rau, ia`ti servetele umede cu la tine. Daca`ti miros hainele si parfumul nu ajuta incearca vechea scuza cu "am stat langa x care fumeaza", poate merge. Nu te purta suspect, adica e normal sa intre la banuieli daca tu cand intri-n casa te duci direct la baie... mai zaboveste pe la bucatarie, bei un pahar de apa, adica ca si cum totul ar fi in regula. Nu te lauda la toti fraierii ca fumezi, ca nu stii cand se apuca de parat. Nu tine pachetul si bricheta la tine, eventual roaga un prieten sa le tina la el.
Nu stiu de ce oare te ajut sa ascunzi faptul ca fumezi pentru ca este o prostie... dar stiu ca daca-ti spun sa te lasi nici nu ma vei lua in seama asa ca...

| MMadalina a răspuns:

Oricum mai devreme sau mai tarziu mama ta va afla ca fumezi asa ca mai bine ii spui adevarulwinking

O zi buna>big grin

| Xonia a răspuns:

Ori te lasi de fumat, ori fumezi cand nu e ea acasa(fumezi pe afara, sau ma rog... unde fumezi tu, iar cand ajungi acasa ea sa nu fie)
Mirosul de tigari intra si in haine, asa ca ai grijabig grin
Colegii mei se dau cu crema pe maini dupa ce fumeaza sa nu le mai miroase mainile a tigari, dar hainele tot miros.
Baftahappy

| Puffy_1082 a răspuns:

Inainte de a te duce acasa ia vreo 3 gume in gura si da-te cu parfum si nu mai miroase a tigara.stiu euwinking

| ionalexandru98 a răspuns:

Faza cu guma e veche rau.Incearca dropsurile de menta/halls.Pe linga ca scapi de miros te si revigorez daca esti ametit dupa o tigara puternica.Sa ai mereu deodorant si servetele umede la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fuma asta e cea mai buna alegere daca vrei sa nu te prinda daca nu te lasi tot te prinde intr-o ipostaza de timp si o sa iti dea una de pe targul ognawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti niste bomboane mentolate vreo 10 d ak iti miroase hainele a ffum de tigara asta e dar cel mai bine iti iei un tricou/pulover de schimb pe cel de fum de tigara ii spui mamei ca ai avut sportu si il speli cum vii acasatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man, fii atent. Si eu am fumat pentru o scurta perioada, dar am avut "nesimtirea" sa le spun alor mei (e muuuult mai bine asa, si asa nu au ce sa iti faca). Sfatul meu e: ori te lasi, ori le spui. Daca nu vrei sa aplici nici una din variantele astea... tii cu tine servetele umede pentru maini si o guma foarte mentolata(gei airwaves)... si te-ai scos. Bafta.winking

| AndrewAndy a răspuns:

Mai fumez si eu asa din cand in cand dar nu multe si nu una dupa alta. Tin minte ca eram intr-o zi la pescuit cu niste prieteni si mi-am facut o pipa din nuc. Seara i-o arat mamei si ma duc la culcare. Apoi o aud ca vorbea cu tata si el a spus: parca il vezi pe asta cu tigara in gura maine, poimaine. La care mama a spus: las ca nu face el din astea. A doua zi ma duc sa testez pipa. Le zic alor mei ca ma duc pe teren sa ii dau la unu sa fumeze din pipa. Ma duc si imi cumpar doua tigari, ma bag in boxa, pregatesc totul si incep sa trag. Dupa vreo doua fumuri trag unul cat pot de tare si m-am racit pe loc.....stau eu vreo 3 minute si zic ca mai bine ma duc sa ma intind. Nu mai stiu cum am ajuns in casa dar stiu ca m-am julit rau. Ma duc la baie...stau un minut dupa care trag apa(m-am prefacut ca ma pis) dupa care bag cu pasta de dinti in mine. Am fost la limita in ziua aia dar tot cred ca mama s-a prins atunci cand m-a intrebat de ce miroase tricoul.

| SuperSma99 a răspuns:

Am fumat si eu, dar m-am lasat si acum e mult mai bine asa ca... oricum... tine la tine servetele umede si foloseste-le; foloseste holls sau bomboane ffff mentolate; nu trage in locuri inchise; daca ai fumat in balcon, puneti toate hainele de pe tine la spalat si aeriseste TOATA casa; cand intri in casa nu te duce direct la baie, du-te sa bei un pahar cu apa sau spune ca te simti jegos (in caz ca intri in casa pe la 10-11 seara) si vrei sa iti faci un dus sau vezi tu; nu mesteca guma cand intri in casa; tine tigara cu un bat sau ceva de genu. Insa cea mai buna solutie este sa iti cumperi o tigara electronica care te ajuta ff mult sa te lasi(asa m-am lasat si eu). Si nici nu costa mult, in jur de 20 lei si 10 cartuse costa in jur de 3 lei si asa faci si o mare economie ca un cartus este echivalentul unui pachet de tigari. Succes!

| Ð乇刀ノ丂 a răspuns:

Deci fi atentwinking pe mine m-au prins de nenumarate ori ca fumez si stiu cum sta treaba big grin.
1.Nu mai fuma cu mainile goale ia o clama si pui tigarea in clama
2.Nu fuma in spatii inchise ca iti va mirosi hainele. daca o faci dati tricoul sau bluza jos de pe tine.
3. Iati la tine mentosane ca nu o sa mai iti miroase gura.
Mult succes! pe mine nu mor mai prins de vreo 3 luni de cand folosesc 'tacticile' astea laughing

| rockystar2012 a răspuns:

Parerea mea...thinking Pa ia-ti niste guma la tine mai mereu si cand te miroase fi calm.sau cand tu esti intr-o camera si vine mama ta nu face miscari bruste adica sa fugi prin camera si sa fii singur in camera crede ca ascunzi ceva...mi s-a intamplat si mie. bafta :X