| Anducaa a întrebat:

Cum fac screen capture ( poza la ecranul telefonului ) pe Samsung galaxy chat? puppy dog eyes

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru un screenshot complet apasa butonul Home + butonul de blocare, ambele in acelasi timp. Dacă vei face acest lucru în mod corect, vei auzi un sunet de aparat de fotografiat, ecranul se va estompa cu mesajul: Captura de ecran salvată va fi afișată. Aceasta va apărea în dosarul Imagini din galeria foto.
Succes!

| Anducaa explică (pentru neluL):

Nu merge.eu nu am buton, face parte din ecran, e cu touch. si daca tin apasat mai mult pe home imi apare activitati recente.

| Alllllexandra a răspuns:

Apasa butonul de volum- si cel de blocare in acelasi timp.

| iKaede a răspuns:

Incearca sa apesi in acelasi timp pe butonul de home si butonul de blocare. nu stiu sigur daca merge pentru ca am cautat telefonul pe google imagini si am vazut ca butoanele alea 3 sunt pe senzori. deci nu sunt sigura ca va functiona.

| Anducaa explică (pentru iKaede):

Nu functioneaza.

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru un screenshot apasa butonul Home.
Bafta!

| Reioooo a răspuns:

Blocare si casuta deodata si le tii un pic :3 vezii aici ca nici eu nu m-am prins https://www.youtube.com/watch?v=JBk9jmM009Y

| Anducaa explică:

Nu functioneaza cu butonul home deoarece e cu touch, si nu se intampla nimic cand apas pe amandoua.

| Ðяεαღ a răspuns:

Apasa pe butonul de inchidere\deschidere si pe butonul de dat mai incet la volum in acelasi timp cel putin 2 sec.

| elvys007 a răspuns:

Tine apasat pe singuru buton care exista ( ala de jos) si pe butonu lateral de unde il blochezi. si asa se face screenCapture

| Nis_Malvina_1989 a răspuns (pentru elvys007):

Multumesc! la mine a functionat

| Ciocirlan_Mariana_1986 a răspuns:

La mine nu functioneaza nici cum