| AnonimFaraPereche a întrebat:

Cum faci un băiat să se indrăgostească de tine?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu faci pe nimeni sa se indragosteasca de tine, te prezinti pe tine si daca nu esti ce-i trebuie, asta e, altul la rand ca diversitatea e mare.

| OldSoul a răspuns:

Simplu, nu poti!
Dragostea nici nu mai exista in zilele de astazi, dar sa o mai poti si provoca fara vointa lui e imposibil.
In schimb te poti asigura ca nu o sa mai placa nici o alta fata, cum? Si mai simplu, il omori.
Dar daca tu esti dispusa sa te schimbi poate chiar si radical doar pentru a atrage un baiat, aia e, alegerea e a ta, sper doar sa merite efortul.

"Be yourself; everyone else is already taken."

| FrateleTedur a răspuns:

Cum au mai spus si altii, depinde ce fel de baiat e. Daca e timid, singura, repet, SINGURA cale sa il atragi e ca tu sa faci primul pas. Nu conteaza ca nu e feminin. Daca il vrei si e timid, te duci la el. Altfel nici daca il lingi nu isi da seama ca il placi. Daca e orice alt tip, pur si simplu stai cat mai mult in prezenta lui. Insa nu iti ridica fusta, mangaia sanii, curu etc. O sa creada ca esti curva. Dar cred ca asta nici mai nu conteaza. Esti femela si el e masculul. La tine sta toata jmechieria. Asta nu inteleg fetele. Daca esti fata si arati decent, repet, decent, nu bine, ai sanse 99la suta sa iti faci rost de iubit. In schimb ca baiat sunt mult prea multe conditii: sa fii amuzant, da nu misogin, sa mergi si pe la scoala da si pe la sala. D-aia sunt un beta convins. Tine minte: pretentiile sunt bune, da nu prea sus ca o sa ramai singura.

| gd001 a răspuns:

Simplitatea e cel mai bun accesoriu. Fii tu insuti. Daca te place siigur se va face auzit. Pana la urma e baiat, el trebuie sa faca primul pas. Daca chiar vrei sa il prinzi in mrje, trebuie sa pari interesata de lucrurile importante pentru el.

| Sebastiancsfm a răspuns:

Depinde ce fel de baiat e : prost, iubitor de sala, destept, greu de prins, aratos, urat =] doar fi tu insuti =] si dai semne.

| Sb_Seby_1993 a răspuns:

Daca esti fata, impinge-te in el mereu si ridica-ti pantalonii cand se uita la tine (daca ii ai mulati), a da sa porti sutiene aprop la vedere si sa razi mereu. (La mine in liceu asa functioneaza)