| alexalexuz a întrebat:

Cum folosesc wifi de pe tel daca vreau sa adaug o retea ce trebuie sa scriu la parola sau la retea funda si vot

Răspuns Câştigător
| Blade82 a răspuns:

Nu are de unde stii numai daca e cunoscator in calculatoare (partea de internet si retele) ceea ce nu prea gasesti asa la oricine, dar daca esti conectat la o retea nu prea deranjezi desi traficul de internet se imparte la cati utilizatori sunt pe reteaua respectiva.

4 răspunsuri:
| Blade82 a răspuns:

Trebuie sa stii parola retelei. Daca nu ai routerul tau personal si telefonul detecteaza retelele vecinilor numai daca iti spun ei parola te poti conecta. In magazine sau cafenele care au WiFi pentru clienti nu sunt parolate retelele.

| alexalexuz explică (pentru Blade82):

Si daca un vecin are reteaua deschisa si nu-mi trebuie parola stie ca am umblat cu wifiul la el in retea

| alexalexuz explică (pentru Blade82):

Si daca ma conectez la cv care are reteaua dechisa si nu trebuie parola el stie ca mam conectat la reteau lui cu wifi intrebarea asta pentru funda si vot

| Blade82 a răspuns (pentru alexalexuz):

Nu are cum sa stie. Cel putin trebuie sa fii avansat in calculatoare sa stii daca mai e cineva conectat si nu poti afla decat o adresa de IP nu exact cine esti.

| Blade82 a răspuns (pentru alexalexuz):

Nu are de unde stii numai daca e cunoscator in calculatoare (partea de internet si retele) ceea ce nu prea gasesti asa la oricine, dar daca esti conectat la o retea nu prea deranjezi desi traficul de internet se imparte la cati utilizatori sunt pe reteaua respectiva.