| Alessia213 a întrebat:

Cum ies din friendzone?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Ti-a dat cineva din propriul medicament, Alessia? laughing
Din pacate, in 99% din cazuri, friendzone nu are iesire. E cum scria pe poarta infernului lui Dante: "Voi, cei ce intrati aici, lasati orice speranta".

Daca te vede ca pe o prietena, chiar nu are rost sa insisti, nu e sa fie, nu e el.

| Alessia213 explică (pentru Plato):

Eu nu am mai dat friendzone, acum nu mai am problema asta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu ai cum sa iesi, pentru ca nu esti prea placuta si apreciata, daca baiatul te tine in "friend zone".
Invata sa respecti sis a intelegi dorintele oamenilor, ca fiecare are simpatii si antipatii, pe care nu le poti schimba, ca asa doresti tu.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic altceva decat sa citesti cartea aceasta:
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| CaliforniaLA a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate.