| Cristipetrut a întrebat:

Cum ii spun unei fete ca o plac, ii sunt bff dar ea place pe altul?

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Daca ii zici probabil ca o sa fie awkward sa mai fiti bff. Poate sa o ia ca un om mare si sa continuati sa fiti prieteni sau sa se distanteze. Daca chiar vrei sa ii spui adauga "Te plac" intr-o conversatie, in asa fel incat sa para ceva casual. De exemplu ii povestesti despre ceva si spui deodata "Te plac" iar apoi continui povestea

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

II zici direct ca o placi scurt si la obiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite asa va veti strica si prietenia laughing

| Cristipetrut explică (pentru anonim_4396):

Am spus si nu ne-am stricat prietenia, ba chiar suntem mai apropriati