| JamilaGizeh a întrebat:

Cum imi dau seama daca un parfum e original sau fake?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii cum arata recipientul original, la fake ai sa vezi ceva diferit, daca nu stii atunci mai e metoda de scurgere, unul care e fake contine mai multa apa, deci se scurge repede, pulverizezi pe o suprafata plastica/sticloasa si vezi cat de repede se scurge, de obicei celoriginal nu se scurge aproape de loc big grin

| Taduic a răspuns:

In general, fakeurile au un miros puternic care nu se mai simte dupa 2-3 minute. Cele originale tin 5-6h (aici ma refer sa-l simti fara sa te fortezi).

| Ketch a răspuns:

Ce mai conteaza daca iti place cum miroase

| JamilaGizeh explică (pentru Ketch):

Pai conteaza... ca ala fake s-ar putea sa dureze doar pana ies din scara rolling on the floor

| NONA a răspuns:

Un parfum original se vede astfel:
1. timpul cat persista
2. detaliile de pe sticle/cutii. Fakeurile seamana, insa daca te uiti atent fie e un semn facut diferit, fie o litera modificata, numele scris gresit.