| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi fac un blog? sa fie simplu va rog.

Răspuns Câştigător
| maryusmono a răspuns:

Buna :) O sa iti recomand urmatoarea pagina in care vei gasi informatii despre cum sa iti faci un blog www.munca-la-domiciliu.com/cum-imi-fac-blog

12 răspunsuri:
| Diabl0 a răspuns:

Depinde, sunt n posibilitati. Incearca pe cel de google. Simplu si util, insa limitat la ce vor ei. Daca vrei ceva pe "baza" ta, costa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un blog se poate creea in multe feluri dar eu ti-as recomanda http://www.blogger.com

eu mi-am facut un blog cu acelasi site si priveste rezultatul

www.tomeroll.blogspot.com

Este simplu de folosit, in limba romana, si cu foarte multe posibilitati.
Bafta!

| floweray a răspuns:

Blog sau Website poti sa faci gratuit si usor pe www.ucoz.ro! E fain ca e in limba romana, ai hosting, spatiu nelimitat si adresa de tip nume.ucoz.ro/com (mai simplu) - in plus iti poti atasa domeniul propriu!
Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial care iti explica cum: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Daca ai nevoie de ajutor te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

Multa Bafta!

| SellGomezzz a răspuns:

Http://www.blogratuit.ro/ este foarte simplu si usor

| Si_A_Anemari_1995 a răspuns (pentru SellGomezzz):

Ok..am facut cum ai zis tu dar acum unde dau sa postez?

| Daniel_Dany_1979 a răspuns:

WWW.BlogPersonal.com

Iti recomand aceasta aplicatie este uimitoare pagina mi-am facut si eu un blog pe el poti sa faci ce vrei cu el Atentie! Sa folosesti 6, 7 caractere la nume si sa pui numele tau real sper ca te-am ajutat Hazel :))

| Daniel_Dany_1979 a răspuns:

WWW.BlogPersonal.com

Iti recomand aceasta aplicatie este uimitoare pagina mi-am facut si eu un blog

| Olteanu_Bogdan-vicentiu_1972 a răspuns:

Deocamdata nu am cu ce incepe

| bwish6284 a răspuns:

Creare tema WordPress de la 0, personalizata pentru blogul tau!
Ce oferim:
– Oferim asistenta la instalare;
– Asistenta design
– Crearea temei se face de la 0 dupa cerintele clientului;
– Teme mobile friendly;
– Usor de customizat;
– Preturi imbatabile.
Daca ti-am starnit curiozitatea nu ezita sa ne contactezi la nr. de tel: +4. 0734.167.740

| zizzyk a răspuns:

Www.ucoz.ro!
poate sa-mi spuna cineva cum sa fac un blog pentru jocuri?
(dar sa fie gratis)! :))

Alte răspunsuri
| armadrillo a răspuns:

Daca vrei sa-ti faci un blog simplu si bun, icearca Wordpress.Din punctul meu de vedere este cea mai buna platforma, nu este gratuita dar se poate monetiza in timp.
Eu am folosit un tutorial video:
https://www.youtube.com/watch?v=xZZr9LfscJc