| Yasminegheorghiu a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa fiu youtuber?

Cum pot deveni youtuber?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii iti spun ca esti iresponsabila, atunci asa este.
Ia da-ne exemple de responsabilitate din viata ta!
Eu una, tin sa-ti cred parintii, pentru ca stiu ce fac copilasii de varsta ta si cat de superficiali si iresponsabili sunteti.
Probabil ca au motive intemeiate sa nu-ti permita sa pierzi timpul cu ceva inutil, ca youtubul.
Esti la varsta cand unica ta responsabilitate este sa mergi la scoala si sa inveti, ca de restul se ocupa parintii tai.

11 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

La ce te pricepi? Ce subiect vei aborda? Ai vreo pasiune?
Ori, pur și simplu, ai văzut niște vloggeri și ți s-a părut interesant, ia, hai s-o fac și eu că nu pare greu?
Pentru că dacă n-ai niciun răspuns la primele întrebări iar răspunsul la ultima este pozitiv, nu mă miră că părinții tăi nu sunt de acord. De ce să investească niște bani în aparatură dacă tu nu ai nimic de oferit? Nu este ușor să fii youtuber, trebuie să ai charismă, să fii în stare să vorbești corect și cursiv, fără trac și să ai un content interesant care să suscite curiozitatea.
Ca să nu mai vorbim de expunere, dacă ești prea tânără, nu știi ce maniaci poți atrage, ești în stare să faci față dacă încep vreunii să te hărțuiască?

| Yasminegheorghiu explică (pentru Raven):

Da sunt!

Ei doar nu au incredere in mine...

| Raven a răspuns (pentru Yasminegheorghiu):

Nu înțeleg răspunsul, având în vedere că am pus întrebări la care răspunsul nu poate fi doar DA- La ce te pricepi? Ce subiect vei aborda? Ai vreo pasiune? Aaaa, tu ești doar gata să faci față hărțuitorilor...laughing nu-i destul. Și după răspunsul ăsta, chiar tind să cred că părinții tăi au dreptate.

| Raven a răspuns (pentru Yasminegheorghiu):

Uite, dacă vrei să vezi o tipă care are carismă, umor, spontaneitate, nu se intimidează, vorbește corect, e interesantă și are tot ce-i trebuie unui vlogger. Fă o comparație și, dacă tu crezi că ești capabilă de așa o performanță, înregistrează-te în timp ce vorbești liber despre orice și arată-le părinților tăi. S-ar putea să se lase convinși.
https://www.youtube.com/watch?v=rKBaD15qzd0

| Violleta2022 a răspuns:

Dar, care este motivul parintilor, de nu-ti permit a fii youtuber?

| Yasminegheorghiu explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu, cica ca asa vor ei, ca,, nu,, sunt responsabila. Eu sunt responsabila doar ca ei nu observa asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Yasminegheorghiu):

Daca parintii iti spun ca esti iresponsabila, atunci asa este.
Ia da-ne exemple de responsabilitate din viata ta!
Eu una, tin sa-ti cred parintii, pentru ca stiu ce fac copilasii de varsta ta si cat de superficiali si iresponsabili sunteti.
Probabil ca au motive intemeiate sa nu-ti permita sa pierzi timpul cu ceva inutil, ca youtubul.
Esti la varsta cand unica ta responsabilitate este sa mergi la scoala si sa inveti, ca de restul se ocupa parintii tai.

| Andreeush a răspuns:

Tu ai impresia că este ușor să ajungi să fii youtuber?
Câți ani ai?

| Plato a răspuns (pentru Andreeush):

Nu, trebuie scoala multa.
Te intreb, ai vazut ce imbecili si panarame sunt acum "influenceri"?

| Plato a răspuns:

Pff, ce bine. Chiar erau prea multi arhitecți, in sfârsit cineva care vrea sa fie youtuber.
Deja efectiv erau pe cale de dispariție lipitorile de pe net. Uh, ce ușurare, mulțumim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce treaba au parintii cu ce vrei sa faci tu? da-i bice.
ce te tine?

| oliverlasobalta a răspuns:

Arata-l pe gami os, clar o sa accepte