| pispispis a întrebat:

Cum imi schimb IP-ul la calculator? asta inseamna ca trebuie sa schimb windowsul?

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Asta inseamna ca ceri provider-ului sa iti schimbe IP-ul sau ca sa il ascunzi temporar in anumite situatii poti sa folosesti un VPN, Tor sau ceva similar.
Tor nu il folosesti pentru Torr. ente, Jocuri online...etc.Te informezi de pe site-ul lor.
VPN-ul cred ca e mai pentru tot, dar nu sunt sigur de asta. Oricum, pe net(nu joc online) sunt sigur ca iti schimba IP-ul.De fapt, nici unul nu ti-l schimba.Astea se conecteaza prin mai multe PC-uri afisand IP-ul ultimului prin care a trecut.Desigur,asta duce la incetinirea vitezei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi niciun windows. Daca ai ip dinamic e suficient sa te deconectezi de la net si sa te conectezi iar si vei avea alt ip.

Daca ai ip static e mai complicata problema, poti folosi fie vreun proxy si un vpn

| pispispis explică (pentru suntserios):

Mersi pentru raspunsuri happy

| g4mma a răspuns:

Nu doar windowsul, ci tot calculatorul.