| cristian43 a întrebat:

Cum invat mai repede la geografie si istorie

Răspuns Câştigător
| BadBoyCristy a răspuns:

Citeste, si dupa aia spune cu voce tare fara sa te uiti in caiet. Fa asa cu fiecare propozitie...Merge!

4 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Buna, Cristian!
Eu la geografie invat lectia cu harta in fata pentru ca reusesc sa identific mult mai usor orasele si apele, iar la istorie scot ideile principale din text sau le subliniez cu evidentiatorul pe cele importante si cele pe care le pot retine.
Pa, pa!

| BadBoyCristy a răspuns:

Mersi de fundahappy.

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

Concetreaza`te pe fiecare cuvant si apoi redu o fraza imensa intr-o simpla propozitie happy Eu asa fac ( in unele cazuri ) asta la istorie dar la geografie daca te pune la localizat orase si ape acolo trebuie dezvoltata observarea

| cristian43 explică:

Cu placerehappy