| NubleReapper a întrebat:

Cum iti dai seama ca ai pubertate intarziata, am 14 ani impliniti de curand si nu am par la subrat deloc,abia putin in zona penisului, la ce doctor trebuie sa merg pentru a me examina?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Medicul de familie o sa-ti dea o trimitere la ginecolog cel mai probabil, dar asta nu-i un motiv de panica.

| DaniTDCI a răspuns:

Ti se pare ca e un motiv de ingrijorare ca nu ai par subrat? fiecare se dezvolta in felul lui

| 3amthinking a răspuns:

Pubertatea la băieții nu e la fel ca şi la fete. La fete începe pe la 11 ani, dar la băieți abia de la 14 ani. Unii pot creste mai repede, dar asta nu trebuie sa fie un motiv de panica pentru tine. Poți consulta medicul de familie pentru un sfat să o trimitere, in orice caz.