| Chirila_Gabriela_2003 a întrebat:

Cum iti dai seama daca un baiat te place?
Ma refer si la comportament

13 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Se poarta frumos cu tine.

| Alexuţ02 a răspuns:

Caută să se bage-n seamă cu tine
Începe să se dea în spectacol doar când eşti prin zonă
Se uită la tine când nu eşti atentă
Îţi dă inimă pe Facebook, insta
Caută modalităţi să-ţi atragă atenţia.

Depinde de la băiat la băiat, dacă el chiar te place, o să facă un pas mai măricel şi-ţi dai seama.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Alexuţ02):

Poatr sa aiba unele iesiri si sa se poarte si urit din cauza asta?
Deoarece nu toti baieti sunt la fel

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Da

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Alexuţ02):

Ok,mersi

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Asta e și ideea, face pe durul special să-ți atragă atenția, apoi încet încet, cedează. Vrea el ceva. altfel nu văd motiv să se lege mereu de tine sau să se poarte urât

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Alexuţ02):

Mda baietiii iti cau dau probelem de cap
Mersi pentru raspuns

| AlMaDi a răspuns:

In primul rand, baiatul care te place va fi interesat de tine, va fi capadil sa iti adreseze intrebari, despre tine, despre lucrurile care iti plac.
Nu stiu daca ai observat, dar in ultima vreme baieti nu mai pun intrebari, te lasa pe tine sa le adresezi, sa intreti conversatia, pare intr-un fel ca doar tu esti interesata, am vorbit din experienta, poate tu nu ai observat asta.
Uneori cand te intrebi daca un tip te place, intr-un fel stii ca el nu este atat de interesat de tine...de ce? Daca chiar te-ar fi placut cu adevarat, tu nu ai fi avut indoieli.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru AlMaDi):

Da dar sunt si genu de baietii care nu arata asta, gen se comporta urit si au unele iesiri
Nu toti sunt la fel, nu?

| RAY a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

La varsta voastra,imaturitatea este normala,desi nu se poate generaliza,plus ca dam de pubertate si dorinta sexuala care ne posedeaza ratiunea, la varsta aia place multe fete, cam toate care ne atrag sexual, cu toate am face sex e ceva normal, tu visezi la nunta, copii ca asta promoveaza societatea monogamia

| AlMaDi a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

De ce ti-ai dori un astfel de barbat?
Evident, nu toti sunt la fel si nici tu nu esti ca toate fetele, tie iti place intr-un fel, alteia in alt mod.
Draga mea, nimeni nu poate sa iti garanteze ca tipul te place sau nu, el e singurul ce detine adevarul.
Eu iti spun sa nu ratezi ocazia de-a de indragosti, e frumos, dar ia in considerare, ca relatia va dura sau nu, doar daca tu si el veti lupta pentru relatia voastra.
Baieti sunt complicati ca noi. laughing

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru AlMaDi):

Corect,mersi de raspuns