| GabrielaIoana a întrebat:

Cum iti poti dezvolta masa musculara? Ce exercitii trebuiesc facute? Nu vreau sa slabesc deja sunt prea slaba vreau sa ma dezvolt.big grin

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Pentru formarea muschilor ai nevoie si de hrana, de proteine, minerale, vitamine, etc.Nu poti dezvolta masa musculara fara suport alimentar. Orice exercitii ai incerca n-ai avea rezultat.Cand slabesti foarte mult scade si din masa musculara(de fapt nu mai ai din ce, grasimea e de mult dusa).

1 răspuns:
| Nudamnume a răspuns:

Incearca flotari, abdomene, tractiuni la bara, sari coarda (pentru gambe), sau mult mai bine practica un sport care cere efort fizic.