| 012345678 a întrebat:

Cum o fata ar putea sa scape de un baiat, prin ce modalitati?

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de baiat.
De mine ai scapa printr-o discutie.
Nici dupa cateva faze prin care mi-ai demonstra ca nu-ti pasa de mine n-as mai umbla dupa tine, dar tot ne-am intalni... Mai neplacut, daca ai fost prea egoista laughing
Dar din pacate vad ca sunt multi disperati care nu vor sa accepte o despartire, si se tin de fete cu miloaga pentru noi sanse... De aia nu cred ca poti scapa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, daca e un baiat insistent, nu vei scapa niciodata de el! happy Vorba aceea:,, mai scapa omul de râie, dar de X nu".
Daca e un tip pe care nu vrei sa il ranesti, evita-l cand te saluta, cand iti trimite mesaj etc. Poti chiar sa iesi cu un baiat despre care sa creada ca e iubitul tau, poate asa se resemneaza si te lasa in pace.
Daca e insistent, e mai greu...depinde si de cat de mult vrea sa fie in preajma ta. Pur si simplu, spune-i sa te lase in pace, ca nu il vrei in preajma ta, ca nu are loc in viata ta...in fine, fii mai dura laughing
Muuuulta bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altfel spus, duca-se 150 de ani, dar intorci capul sa-l privesti cum se duce pana ajunge tot la tine in brate, intalnesc destul de des astfel de situatii.

daca ai vrea sa scapi de el, ai sta de vorba cu parintii tai, dar daca-ti place, n-ai nce face!

| dana12848 a răspuns:

Pff prin cearta Normaall laughing)

| 012345678 explică (pentru dana12848):

As vrea mai multe variante...

| DascaluViorel a răspuns:

E foarte simplu. Trebuie sa ddiscutati sincer si la subiect. Ii poti spune direct ca nu mai simti nimic pentru el sau pur si simplu te plictiseste si e momentul sa luati o pauza.aca e mai bine in pauza Ramaneti asa daca nu. Inpacativa. Incercati sa fiti sinceri unu fata de celalalt si deschisi.

| 666SATANA666 a răspuns:

Foloseste o punga, cu cutitul lasi prea multe urme.

| MiyakoSaki a răspuns (pentru 666SATANA666):

Cel mai inteligent raspuns B| happy

| IluVoDkA a răspuns:

Anuntati parinti sau politia... Te vei simti p[rotejata. Iar el nu cred ca va mai avea tupeu sa te bage in seama. Poate pare penibil. Dar asta.i parerea mea. FUNDA? smug