| Andra_5221 a întrebat:

Cum pot afla codul PUK la o cartela Orange?

28 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Te uiti pe cartela, si scrii pin si puk si le razuiesti si sa vezi ca o sa mearga succes!

| miauu a răspuns:

Suni de pe alt tel la 444
si apoi dai codul de pe cartela ta orage la aia si ti-l spune
tongue

| aniohetova a răspuns:

Daca nu mai ai cartela, ma rog suportul, poti sa suni la 411 si sa astepti sa-ti prezinte ei toate ofertele si aia (e gratuit ) si apoi te baga cu un reprezetant orange si vorbesti cu el si el o sa te indrume mai departe happy

| andreea93_9801 a răspuns:

Poii scris pe cartela acolo.happy dar trebuie sa razuiesii ca sa gasti

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal ai codul PUK pe suportul cartelei. Dupa ce rupi cartela trebuie sa pastrezi "cardul" acela pentru ca are codul Puk trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si trebuie sa suni de pe un tel cu cartela orange nu pori sa suni si de pe fix?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi numarul de telefon si iti spun codulwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa mi-l deblochezi pleassssse! Nr e 0752849240

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa ma ajuti si pe mine te rog puppy dog eyes. cat mai repede daca se poate nr este 0756313494

| Panda97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai imi trebuie :* oricum mersi... :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nici la mine numi in merge

| diablo4life a răspuns:

Suna la *100# dai la puk si scrii nr pe care vrei sa afli puk'ul si gata finish. cu placere

| johncena2010 a răspuns:

Mersi de ajutor happy

| mason21 a răspuns:

Apeleaza *100# de pe orice numar Orange functional si alege optiunea 7- PUK si suspendare, unde ti se va cere numarul de telefon.

Poti afla codul PUK si prin apel la 484 (apel gratuit de pe un numar Orange) sau 0744940484 (apel taxabil, apelabil din orice retea) de luni pana duminica, de la 7 :00 la 22:00.

Apelul va fi tarifat din momentul in care soliciti transferul la un operator.

De asemenea, poti afla codul PUK si din aplicatia Contul meu

| Ionela_Andreea_2000 a răspuns:

Poti sa-l deblochezi si pe al meu te rooog daca poti numarul meu e 0758641181 multumesc

| Lau_Lau_1998 a răspuns:

1. Apeleaza *100# de pe orice numar Orange si alege din meniu Optiunea 5 " Servicii si setari automate" apoi alegem Optiunea 9 „PUK si Deblocare" unde ti se va cere numarul de telefon.

| Tanase_Razvan_1987 a răspuns:

Cu aflu codul puk la cartela

| Ilie_Nikoleta_1999 a răspuns:

Imi puteti spune va rog codul puk am dat la *100# si dau 9 servici si puk si dau pukul 1 si dupa imi zice sa scriu ceva dar nu trebuie nr ca l.am scris si nu merge va rog

| Ilie_Nikoleta_1999 a răspuns:

Imi puteti spune va rog codul puk am dat la *100# si dau 9 servici si puk

| Elena_Eduard_Zaharia_1986 a răspuns:

Nu am alta cartela cum pot afla asa

| Szabo_Leonard_1971 a răspuns:

0740852278 cod puk

| Srk_Diez_1996 a răspuns:

Cum gasesc puk?

| Kiraly_Daniel_1999 a răspuns:

Care e codul puk?

| Munteanu_Daniela_1977 a răspuns:

Cum pot afla codul puk la o cartela Orange

| Patrascu_Viorel_1994 a răspuns:

Codul puk

| Gaspar_Sergiu_1987 a răspuns:

La 444

| Dragan_Andrey_Andrey_1994 a răspuns:

Imi poti spune cum pot sa aflu un cod puk?