| Codrinelul12345678 a întrebat:

Cum pot avea mai mult curaj? Sunt unele fete care sunt mai curajoase decat mine

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Anonimais a răspuns:

Păi, în primul rand trebuie sa conștientizezi ca perioada aceasta în care ești tu n-o sa se mai întâmple niciodată, așa ca profita cât mai poți. Baga-te în seama cu oricine și vorbiți sau stai mai mult cu cineva "mai curajos" și ia-i exemplu. După mine, mi se par mult mai drăguțe persoanele timide. Sper sa fie totul cum vrei tu, succes

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incepe cu a-ți schimba numele de user: " Codrinelul" duce cu gândul la ceva mic, plăpând, neînsemnat, fragil. Spune și tu cu majuscule; CODRIN!

Ei?

| Codrinelul12345678 explică (pentru sierra1):

In realitate vreau sa am curaj

| sierra1 a răspuns (pentru Codrinelul12345678):

Ce ți-am spus e vorba de increderea in sine - asta dacă ințelegi

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa-ti pui intrebarea: De ce nu a putea sa fac si eu ce fac altii" Sau sa transformi intrebarea in afirmatie. Curajul se capata prin a face. Mie mi-a fost frica sa ma uit in jos de pe o stanca de 20 de metri si am ajuns sa cobor in rapel si sa ma catar pe stanci de 120 de metri.