Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum pot avea mai multă încredere în mine?

Răspuns Câştigător
| crazypop a răspuns:

Daca vrei sa ai mai multa incredere in tine, scrie-ti fricile pe care le ai pe o foaie adica de ce nu ai incredere in tine de ce ti-e frica, de exemplu : ca nu vei avea parte de nimic bun in viata, ca nicio fata nu te va place daca va afla cum esti cu adevarat sau ca nu vei putea sa faci sex niciodata, etc.
Scrie-ti toate fricile pe o foaie, apoi incearca usor pas cu pas, azi un pic maine un pic sa vezi ce se intampla daca actionezi invers la ceea ce faceai tu pana acum si vezi ce iese, doar o viata ai n-ai nimic de pierdut, incearca orice vrei tu sa faci, spune ceea ce simti.

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Poti sa primesti 1000 de sfaturi, daca nu actionezi e egal cu 0.
Iesi din zona de confort si vei observa diferenta!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bei pana te simti euforic + inca doua beri. Asa se nasc dosarele penale.

| anonimg a răspuns:

Cand vei ajunge sa cunosti cat de mult te apreciaza Dumnezeu, doar atunci vei capata singura incredere sanatoasa in tine.
Este opinia mea pe care am experimentat-o.

| danay72 a răspuns:

Asigura-te ca ceea ce faci e bine si informeaza-te corect cu privire la lucrurile de care te îndoiești. Cu cat esti mai bine informat, cu atat te vei îndoi mai putin.Dar cere și ajutorul unui prieten care să te asigure ca procedezi corect. Un prieten adevărat iubește oricând și în nenorocire ajunge ca un frate.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Nu ai si gata

| Kyttynna a răspuns:

Incerca un exercitiu simplu: stai in fata oglinzii si spune cu voce tare cele mai frumoase lucruri despre tine (lauda-te singur). Fa asta ori de cate ori simti nevoia.
Sa stii ca fiecare om este important si are calitati (foloseste-te de asta

| BaiatujmekhBazatBrocuraj a răspuns:

Gerafacarahir

| Ionutz02110 a răspuns:

Incurajeaza-te singur. Ignora opiniile negative, si fa-ti 2-3 PRIETENI FOREVER.
Mai bine mai putini prieteni si buni decat multi preteni dar falsi.
Cel putin eu asa gandesc.

| Julien99 a răspuns:

Te-mbeti

| mirceadinica a răspuns:

Ungete cu bepanten