| Anamaria6384 a întrebat:

Cum pot avea unele fete/femei orice băiat /barbat chiar dacă sunt total diferiți? Întreb deoarece am văzut cu ochii mei multe cazuri in care unele femei pot avea orice băiat dar și faptul ca pot schimba gândirea.Cum pot face sa le iubească? Este vorba de noroc sau arta seducției își spune cuvântul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste asta
https://www.eusunt.ro/autori/ellen-fein
" regulile seductiei"

Unele fete au un mod Aparte de a vorbi si comporta feminin, reusesc sa citeasca tipologia fiecaruia.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Fiecare femeie are in parte calitatile ei, si fiecare barbat are gusturile lui.
Daca esti o femeie desteapta, cu bun simt, ce arata cat de cat ok, gandesti matur si esti intelegatoare pot sa ai de unde sa alegi.Nici o femeie si nici un barbat nu poate schimba mentalitatea altcuiva daca acesta nu vrea, si plus de asta nu prea poti sa atragi oameni ce nu cauta tiparul tau (nu stiu de unde ai scos-o).
Sunt o parte din barbati ce cauta frumusetea fizica si atunci e clar ca o femeie frumoasa o sa aiba mai multi pretendenti din categoria aia, sunt barbati ce cauta inteligenta la o femeie si, si aceia o sa aiba pretendenti din categoria aceia, sunt barbati ce caute femeie independenta deci si aceia va avea pretendenti din categoria aceia si lista continua.Dar daca nu ai nici o calitatea, sau nu sti saiti pui in valoare, normal sa nu ai pe nimeni care sa iti dea importanta.

| Anamaria6384 explică (pentru Freya1):

Hmm mersi de răspuns dar nu cred ca ai înțeles cu exactitate întrebarea. Faceam referire la o alta categorie nu generalizam fiecare femeie este vorba cum am menționat și mai sus de "unele femei" care pot cuceri mai mulți bărbați chiar dacă au mentalități diferite.

| alina2k18 a răspuns:

Seductie, stil, carisma, inteligentawinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Norocul",deși e o prostie,presupune o circumstanță favorabilă, un lucru neprevăzut, a cărui materializare nu putea fi anticipată sau dirijată.Cum ar fi să câștigi la loto. Ceva ce nu ține de tine, ci mai mult de șansă.
Să seduci un bărbat e puțin mai complicat și totodată mai simplu, din anumite puncte de vedere.Dar e ceva ce ține în totalitate de tine.Norocul nu prea te avantajează.
Cât despre iubire,nu,nu e iubire,nu în majoritatea cazurilor.E doar atracție. Puternică, dar atracție.E o diferență