| NevastuicAaA a întrebat:

Cum pot decoda un telefon nokia xpress music 5130c-2 ? IMEI:352003048643520
E codat pe Spania movistar si vreau sa mearga in romania pe vodafone big grin
Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Nu poti decoda prin Imei, ai nevoie de un cablu de date si un flash. Du-te la un service autorizat GSM, pentru 20 de lei iti merge in orice retea.

| NevastuicAaA explică (pentru Alexander21):

Sigur pentru 20 de lei? Eu am fost la un centru de decodare si mi-a spus ca este 120lei de decodat big grin Si de unde as putea lua un flash care sa mearga?

| Alexander21 a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Nu poti lua,ma tem ca iti vei ``buli`` telefonul daca il faci acasa, numa Motorola e usor de decodat si modat, si Nokia modelele mai vechi. Nu stiu cum Doamne sa fi cerut 120 de lei. Uite,o sa intreb personal luni la service sa vad cat face aici. Daca vrei,si ai incredere,sunt user pe okazii. Iti dau tot ce vrei sa vezi ca sunt de incredere, daca e mai ieftin. Trimiti telefonul si te rezolv. Asta in cazul in care e mai ieftin, ok? Ramane sa discutam luni dupa masa. Lasa-mi numarul tau de telefon pe mesaj privat ca sa te sun si sa discutam luni.