| Upz0r3 a întrebat:

Cum pot face febra fortat? evitati raspunsul cu creta.

5 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

"Evitaţi răspunsul cu creta"?
Ok, atunci răceşte-te.

| catalin188 a răspuns:

Nu faci febra cu creta
creta este facuta din
oxid de calciu
febra se face cand corpu lupta inpotriva unei infecti cu bacteri virus etc

| DragosConstantin a răspuns:

Eu nu inteleg de ce ai vrea sa-ti faci singur rau.Lasa tampeniile si ai grija de tine.

| backback a răspuns:

Pai fa asa:fa-ti un dus foarte rece
apoi iesi afara ud/a si freaca-te cu zapada daca e apoio mananca inghetata, bea ceva rece sau eventual uzi un prosop si il bagi in congelatorhappy

| mihaelaanonimus a răspuns:

Nu prea potihappy Adica nu stiu... vorba ta doar cu cretahappy si o alta chestie pentru a te face sa vomiti ar fi ou amestecat cu branza si alte chestii scarboasehappy