| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face un site oficial? Gen:www... ro/com/org/net. Fara piczo, freewebs, bloguri sau altceva. Sper ca ati prins ideea. Multumesc anticipat. [Fundix:x]

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Pentru asa ceva trebuie sa cumperi un Host (gasesti pe net site-uri) iar apoi un domeniu care este "www.[numelesiteului]. ro/com/org/net...". Hosting-ul se poate plati si pe un an si pe mai multi, dar nu pe viata. Domeniul il poti cumpara pe viata (e mai avantajos daca ai planuri mari cu viitorul site). De asemenea, sunt hosting-uri pe care poti pune mai multe domenii dar sunt si pe care ai voie sa pui doar unul singur. Cand cauti hosting mai trebuie sa fi atenta cat trafic poate suporta. Daca ai un site care va fi accesat des, mult (multe pagini intr-o sesiune) etc. trebuie sa iti alegi un host cu capacitate de la 1Gb in sus sau chiar trafic nelimitat. Sper ca intelegi la ce ma refer. Sincer, toata treaba asta merita daca ai un site care va scoate profit sau cel putin sa fie popular. Sa merite totusi banul dat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://fifaon.forumz.ro/forum campionat fifa 11