| IzabelaIonela a întrebat:

Cum pot fi mai indiferenta? Tot incerc asta dar niciodata nu-mi iese...

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Esti emotiva, ai trairi intense si de aceea interiorizezi orice remarca la adresa ta. Eu zic ca nu merita atentia ta orice persoana care te supara sau care te tachineaza. Nu stiu contextul in care ai vrea sa fii indiferenta, dar in context social e vorba aia: nu-ti dau altii de mancare, nu te imbraca.
Invata sa nu arati slabiciune fiindca unii oameni simt asta si se folosesc de ea. Si tu esti om si poti sa spui,, nu,,, sa nu pui pret pe ce spun altii. Depinde si de persoana, oricum poti fi indiferenta oricand. Repeta in gand,, nu ma influenteaza nimic, chiar nu imi pasa,,. - e o sugestie de exercitiu, dar asta vine de la sine...

1 răspuns:
| DevilRock a răspuns:

Nu mai băga pe nimeni în seamă.