| alexutza222 a întrebat:

Cum pot invata 300 de pagini si 30 de tipuri de exercitii intr-o saptamana? Pe exercitii trebuie sa insist.
Cum sa ma organizez? Cat sa invat in fiecare zi?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu trebuie sa inveti 300 pagini. E suficient sa retii ideile principale de acolo. Daca citesti de 2 ori o sa iti amintesti ceva si poti sa dezvolti la examen.
Iar la exercitii nu ai cum sa prinzi daca nu faci foarte multe exercitii.

| Violleta2022 a răspuns:

Este mult de invatat, dar nu imposibil.
Inveti 5 ore dimineata, faci pauza de masa de 1-2 ore si apoi inveti inca 5 ore dupa amiza.
Incepi cu teoria, ca sa stii sa o aplici in exercitii si probleme.

| RainmakerX a răspuns:

Dumnezeu cu mila... e prea mult.
Hai ca 30 de tipuri de exerictii le inveti... 5 pe zi iar duminica ar fi libera dar 300 de pagini nu ai cum sa inveti, poate numai sa le citesti.

Ar mai fi varianta de a renunta la o mare parte dintre ele...
Adica sa citesti pe sarite dar dupa apare o problema... de unde sti care pagina merita sa fie invatata si care nu?

Mda, mult succes! Eventual poate gasesti pe internet niste carti audio / documentare din acel domeniu sa le asculti cand te relaxezi... altfel nu cred ca ai ce sa faci. Trebuie sa si dormi.

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

300,respectiv 30, impartit la 7 sau 6 zile. Apoi imparti de-alungul zilei pe grupe de cate ore poti sa studiezi intr-o sedinta.