| NuConteazaCineSunt a întrebat:

Cum pot invata repede si usor lectiile care le am de invatat pe urmatoarea zi?
Nu stiu de ce dar de obicei invatam si nu mai amanam, cum ar fi "La's ca invat la scoala" nu stiu ce s-a intamplat cu mine si acum mi-e lene sa invat x_x!
Dar nu inteleg de ce de obicei invatam daca stiu ca am de facut asta asta fac ce am patit nu stiu imi da-ti un sfat?

5 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Asa se intampla o data cu varsta... dai de alte placeri/ocupatii si nu mai ti se pare atractiva scoala ...tot ce poti face este sa te ti cu dintii de ea. e in natura omului schimbarea.
bafta

| doroteea a răspuns:

Asa mi se intampla si miesad pentru ca am devenit mai delasatoare dar ma chinui sa invat daca e ceva mai important sau incerc sa mai fac si scheme dupa lectiitongue

| Mandy a răspuns:

Pur si simplu citesti lectia de 2 ori, supa care iti scoti ideile principale. Le inveti, si apoi incerci sa dezvolti.
Daca nu si nu, poti cumpara de la farmacie Memo-plus, sau Lecitina.Asta m-a ajutat si pe mine la multe teste.
App: Sa stii ca nu e usor sa inveti la obiecte care nu-ti plac. Ti-o spun din experienta.
hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste de 3 ori (stai concentrata) si dupa incerci sa vezi ce iti aduci aminte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa citim de 2 ori si sa fim foarte atenti.